Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30711 miejsce

Marzę o podróży do Egiptu

Rodzice wychowali mnie w duchu katolicyzmu, więc nie mogę i nie wierzę w reinkarnację. Jednak gdybyto była prawda, to jestem pewna, że w poprzednim wcieleniu byłam egipską kapłanką.

Moja sypialnia / Fot. Symeona PekOdkąd dorosłam, moim ideałem była Elizabeth Taylor – odtwórczyni głównej roli w głośnym filmie "Kleopatra". Jako młoda kobieta starałam się do niej upodobnić. Nosiłam proste, czarne, długie włosy. Malowałam „kocie oczy”. Wystrój mojego mieszkania, także stylizowany jest na wystrój staroegipski. Można tu znaleźć wiele motywów świadczących o moim zamiłowaniu do tej kultury.

Koty kocham od zawsze, a przecież każdy wie, że w Egipcie zwierzęta te były czczone i uważane za istoty boskie. Jeżeli udało mi się wypożyczyć film, który opowiadał o tamtych zamierzchłych czasach, potrafiłam oglądać go wielokrotnie. Początkowo nie zdawałam sobie sprawy z wagi tych moich fantazji, marzeń, pragnień. Teraz już wiem i jestem tego pewna, że podróż do Egiptu jest marzeniem mojego życia.

Cała ja... / Fot. Symeona PekNiestety koleje mojego losu: śmierć męża, studia zaoczne, studia dzieci, sprawiły, że do tej pory nie byłam w stanie zrealizować swojego marzenia. Czuję to i wiem, że mimo to, kiedyś się spełni. Jestem kobietą, jak śpiewała Edyta Górniak, i sądzę, że taka podróż przeniosłaby mnie w czasie i przestrzeni, pozwoliła poczuć się, jak prawdziwa królowa. Kleopatra podobno była niezwykle piękna i inteligentna. Nie jestem zarozumiała, ale kocham życie, czuję się spełniona, czuję się piękna, mimo piętna jakie odciska na mnie czas… Czasami tak sobie marzę. Znaleźć się tam, gdzie rwie się moja dusza, gdzie myślę, że poczułabym się szczęśliwa.

Tekst bierze udział w konkursie Wiadomości24.pl, organizowanym z okazji Dnia Kobiet. Stawką w nim jest wycieczka dla dwojga do Werony.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.