Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25501 miejsce

Marzenia o wolności. Ucieczka z Alcatraz

To był plan doskonały. Pół wieku temu trójka śmiałków uciekła z najbardziej strzeżonego więzienia świata. Do dziś nie wiadomo, co stało się ze zbiegami z Alcatraz.

Oficjalnie z Alcatraz nikomu nigdy nie udało się zbiec. Pięciu więźniów, którzy podjęli próbę ucieczki uznano za zaginionych / Fot. Dawid SerafinŁódź przecinała wody zatoki San Francisco. Na pokładzie znajdował się Frank Morris. Mgła ograniczała widoczność. Mimo tego na horyzoncie dostrzec można było wznoszącą się nad taflą wody fortecę znajdującą się na małej wyspie. Alcatraz. Jedno z najcięższych więzień w Stanach Zjednoczonych. Tu trafiali najgroźniejsi przestępcy Ameryki. Przez lata uważano, że ucieczka z tego miejsca jest niemożliwa.

Był 3 stycznia 1960 roku, kiedy łódź z Morrisem dotarła na wyspę. Nie była to jego pierwsza odsiadka. Frank Morris był sierotą. Przerzucany z jednej rodziny do drugiej. Szybko trafił do poprawczaka, a później do więzienia. Na koncie miał liczne napady z bronią i handel narkotykami. W więzieniach nie zagrzewał jednak miejsca, bo często z nich uciekał. W Alcatraz miał spędzić 14 lat.

Kiedy Morris przekroczył próg więzienia otrzymał numer AZ 1441. Od tego momentu zaczął opracowywać swój idealny plan ucieczki. Rzucił wyzwanie więzieniu. I jak wielu wcześniej wierzył że uda mu się dotrzeć do brzegu odległego o 3 kilometry San Francisco.

Alcatraz to najgorszy z możliwych wyroków w latach 60. XX wieku. Swoje wyroki odsiadywali tutaj najgroźniejsi przestępcy. Alvin Kaprowicz, Robert Stround. Toalety w więzieniu sprzątał słynny Al Capone. Ucieczka z tego miejsca miała być niemożliwa. Na trzech więźniów przypadał jeden strażnik, stalowe kraty, małe cele, całkowita izolacja, strażnicy na wieżach. Nawet jeśli komuś udało by się wydostać na zewnątrz zostawała jeszcze jedna przeszkoda. Wzburzona i lodowata woda zatoki San Francisco.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Legendarna ucieczka stała sie tematem świetnego filmu

http://www.filmweb.pl/film/Ucieczka+z+Alcatraz-1979-11306

z Clintem Eastwoodem w roli głównej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
1692
  • 1692
  • 17.06.2012 21:38

str.4.
czym obrósł wyczyn ?
"Wyczyn trójki śmiałków obrósł legendom. Wiele osób u.."

a pozaq tym 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.