Facebook Google+ Twitter

Marzenia osoby bezdomnej - te małe i te wielkie

O czym marzy bezdomny? Jakie są jego skryte marzenia, zarówno te duże jak i te mniejsze, skromniejsze?

Fot. AKPAO czym może marzyć człowiek mojego pokroju? Cóż... jak każdy mam swoje duże i małe marzenia. Do małych mogę zaliczyć chociażby pomyślne ukończenie kursu pierwszej pomocy - na ratownika medycznego, poza tym wyspanie się w pozycji leżącej.

A duże marzenia?

Chciałbym poznać księżniczkę w białym Jaguarze.... Ale tak na poważnie to chciałbym polecieć do Meksyku zobaczyć meksykańskie dzielnice, najeść się burito, wypić naparstek tequilli z jakimś latynosem, potańczyć do białego rana z Meksykanką. Zobaczyć ten kraj!

Wiele bym dał by obudzić się rano w Meksyku. Kosztować kuchni tamtego regionu, poznać odmienne obyczaje. To naprawdę byłoby piękne i samo pisanie o tym podbudowuje mnie psychicznie i daje dużo radości. Dziś z samego rana odebrałem pocztę, dwie osoby zaoferowały mi swoją pomoc. Myślę że jeśli ta pomoc jest szczera, a ja nie zaprzepaszczę szansy to czeka mnie lepsza przyszłość. Mam nadzieję, że te osoby odezwą się jeszcze i pomogą mi wydostać się ze skrajnej nędzy, w której znalazłem się już po raz drugi. Po części oczywiście z własnej winy. Bo jak mówi przysłowie – Każdy jest kowalem własnego losu.

Ja jestem jak widać słabym kowalem, bo partaczę sobie życie nader często. Pozdrawiam wszystkich czytających jak i redakcję Wiadomości24, dziękując zarazem za wszystko.

Salvatore.

Przeczytaj także.

Kawiarenka internetowa stała się moim domem.

Dlaczego boję się bezdomności?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Dzisiaj oglądnąłem reportaż o Tobie w TVP1.
Marzenia są bardzo ważne, ale pozytywne myślenie jeszcze bardziej. Pamiętaj myśl pozytywnie, a napewno Ci się ułoży w życiu, spotkasz dziewczynę w białym jaguarze i pojedziesz do Meksyku :)
pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Witaj...powiem szczerze ..zaskoczona jestem ze tu cie odnajduje..i mam nadzieje ze info o nozowniku ciebie nie dotyczy.....Lady ze Szkocji :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cejrowski ciekawie opisał, jak żyjąc w kraju, którego waluta nie była nic warta i którego paszport mógł czasem bardziej zaszkodzić niż pomóc - zwiedzał Ameryką Południową. Swoją drogą to niesamowite, jak można być naraz dwoma tak różnymi osobami, bo Cejrowski z książek podróżniczych jest zaprzeczeniem swojej bardziej znanej wersji ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ba....chciało by się chciało ale to chyba musiał bym rozbić bank i wygrać fortunę a to mało realne
pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czekamy zatem na cykl reportaży i zdjęć z Meksyku!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.