Facebook Google+ Twitter

Marzenia się spełniają

Każdy z nas od dzieciństwa o czymś marzy. Im stajemy się starsi, tym nasze marzenia są dojrzalsze i bardziej sprecyzowane. Więc o czym marzą Polacy?

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Skyer_meteorologisk.jpgAby obiektywnie zobrazować pragnienia Polaków porównamy dane z roku 1997 oraz 2008. To jedynie 11 lat, ale jak się okazuje preferencje naszych rodaków znacznie się zmieniły.

Miesięcznik „Wiedza i życie” opublikował w 1997 roku wyniki badań przeprowadzonych przez Centrum Badań Opinii Społecznej. Analiza wyników wykazała, że nasze marzenia związane są ze sferą wartości, ale pragniemy również zaspokojenia podstawowych potrzeb. Najwięcej Polaków w tamtym czasie marzyło o zdrowiu (27 proc.), jedna piąta swoje pragnienia wiązała z życiem rodzinnym i dziećmi (21 proc.). Dotyczyły one szczęścia, życia bez konfliktów i poprawy warunków życia. 12 proc. uważało wówczas, że ważna jest dla nich praca zawodowa. Marzyli o lepszej posadzie lub zmianie pracy na bardziej satysfakcjonującą. Wielu zaznaczyło, że chciałoby otworzyć swój biznes. Mniejsza część naszego społeczeństwa chciała zdobyć wykształcenie lub podróżować. Niespełna 6 proc. Polaków niczego nie pragnęło i nie miało żadnych marzeń. Mniej niż 1 proc. marzył tylko o tym, żeby nie było gorzej.

Natomiast badania z zeszłego roku pokazują, że nasze marzenia ukonkretniły się i oscylują wokół pieniędzy. Co trzeci ankietowany uważa, że go na wszystko co jest mu potrzebne do życia stać. Wakacje zagranicą czy telewizor LCD to w dzisiejszej Polsce marzenie łatwe do zrealizowania. Większość ankietowanych uznała, że Polska to kraj, w którym można dojść do fortuny. Pragniemy więc luksusu oraz życiowego komfortu. Mimo wszystko większość rodaków marzy o dobrym wykształceniu swoich dzieci (68,4 proc.), posiadaniu własnej firmy, przeprowadzce z mieszkania do własnego domu (68,5 proc).. Nie chcemy czekać w kolejkach w państwowej służbie zdrowia, dlatego chcielibyśmy korzystać z usług prywatnych klinik. 85,5 proc. badanych najbardziej pragnie posiadania drogiego samochodu, a najlepiej terenowego. Ankietę przeprowadziło ARC Rynek i Opinia na zlecenie dziennika „Polska”.

Wnioski są takie, że przed szybkim rozwojem gospodarczym, kiedy Polacy nie mieli pieniędzy, liczyła się dla nich bardziej rodzina oraz zdrowie. Natomiast obecnie pragniemy tylko dóbr konsumpcyjnych, a prawdziwe wartości spychamy na dalszy plan.

Tyle sondaże i ankiety. A o czym marzą zwykli obywatele? Wielu jest marzycieli. Każdy z nas lubi poleżeć i pomyśleć o czymś przyjemnym słuchając np. ulubionej muzyki. Teraz jest szansa, aby te marzenia spełnić.

Portal marzymy.pl zachęca swoich użytkowników do tego, aby się rozmarzyli. Potem pozostaje spisać pragnienia, polecić znajomym i czekać na odpowiedzi i wsparcie ze strony innych. Jeśli internautom spodoba się nasze marzenie jest wielka szansa na jego spełnienie. Nagrodą w konkursie jest 5000 zł na realizację marzenia. Są również nagrody dodatkowe. W pierwszej edycji konkursu nagrodę wygrała Karolina Obrębka. Za otrzymane pieniądze spełniła swoje marzenie - kupiła sobie konia.

Na portalu marzymy.pl znajdują się również opowieści internautów o tym, jak oni spełniali swoje marzenia. Roman brał udział we wszystkich konkursach, w których nagrodą były bilety na wyścig Formuły 1 z udziałem Roberta Kubicy. W końcu mu się udało i spełnił swoje pragnienie. Marlena opisuje, jak pracowała, by jako modelka znaleźć się na okładce jej ulubionego magazynu o modzie. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo jej marzenia może się zrealizować.

Zatem warto marzyć, bo marzenia się spełniają.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

jvelzkeyek
  • jvelzkeyek
  • 01.02.2011 20:06

Pragnienia

Mieć stały, wysoki dochód.

Mieć drogi, najlepszy samochód.

Nie mieć hemoroidów i żylaków.

To pragnienia wielu Polaków.

Mieć willę, dom i apartament.

Mieć zdrowie, urodę i talent.

Nie mieć zmarszczek i łuszczycy.

Pragnienia na które wielu liczy.

Mieć las, czas i władzy kapkę.

Mieć bogatego dziadka i babkę.

Nie mieć obowiązków, tylko prawa.

Takie mieć pragnienia, przyjemna to sprawa.

Mieć pieska lub obronne psy.

Mieć króliczka i chomiki trzy.

Nie mieć dzieci, potomków swoich.

Dlaczego tego tak bardzo się boisz?

Mieć sprawne libido i seks udany.

Mieć kawior i francuskie szampany.

Nie mieć zaparć, laksacji, zgagi i kolki

Tego pragną Polacy i Polki.

Nie wszyscy mogą liczyć:

na drogi samochód,

na wysoki dochód,

na dom i wille,

na przyjemne chwile,

na kawior i szampany,

na seks udany,

na władzę i spadki.

Większość musi znosić niedostatki.


http://komentarzedowydarzen.blox.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 11.04.2009 22:04

UWAGA!!! uważajcie o czym marzycie - bo czasem marzenia się spełniają :) i nieszczęście gotowe :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeszcze nie posiada,m ale tak spodobal mi sie pomysl, ze juz wkrotce moze sie to zmienic :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A czy autor artykułu posiada profil na marzymy.pl z dodanymi marzeniami?:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

I warto dodać - marzymy.pl: http://marzymy.pl/

Komentarz został ukrytyrozwiń

[+] Great !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.