Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29051 miejsce

Marzenia się spełniają - rozmowa z Izą Lach

- Śpiewam przede wszystkim o swoim życiu, o swoich emocjach i doświadczeniach - mówi Iza Lach, młoda piosenkarka, która ma na koncie płytę "Już czas". Zapraszam do przeczytania wywiadu.

Okładka płyty Izy Lach "Już czas". Fot. Piotr Balkus / Fot. Materiały artystkiBędąc ostatnio w Polsce, kupiłem sobie kilka płyt. Jedną z nich był album Izy Lach "Już czas". Znałem kilka jej piosenek z polskiego radia. Podobała mi się ich nastrojowość i ładny głos wokalistki. Iza zgodziła się opowiedzieć Wam o tej płycie, inspiracjach, życiu prywatnym i planach na przyszłość.

Płyta "Już czas", która pojawiła się w 2008 roku była inspirowana rozstaniem z chłopakiem...
- Nie ujęłabym tego w ten sposób, bo to by znaczyło, że zawdzięczam mu tę płytę. A na taki honor nie zasługuje (śmiech). Piosenki pisałam od kiedy pamiętam. Rozstanie z chłopakiem było impulsem, dzięki któremu zrozumiałam o czym chcę pisać, czyli o tym co przeżywam, co mnie
dotyka. Nie ulega wątpliwości, że było ono dla mnie silnym przeżyciem... I napisałam piętnaście piosenek na płytę "Już czas".

Bardzo romantycznych...
- Przecież rozłąka i niespełniona miłość, to kwintesencja romantyzmu (śmiech).

Słuchanie Twojej płyty wycisza i uspokaja. Jest jak terapia...
- Bardzo się cieszę, że to działa w dwie strony, bo pisanie mojej muzyki jest terapią dla mnie. Zamiast denerwować się, krzyczeć i kopać, wolę napisać tekst i go wyśpiewać. Można powiedzieć, że pisanie piosenek jest moją formą krzyku. Krzyku radości, rozpaczy i wielu innych.

Jaka jesteś na co dzień?
- Skłamałabym mówiąc, że jestem duszą towarzystwa. Zawsze, zdecydowanie bardziej od udzielania się, wolałam siedzieć cicho, słuchać i przede wszystkim obserwować zachowania ludzi dookoła. Sprawia mi to niesamowitą frajdę. Nie jestem typem zabawowym, nie chodzę do klubów po nocach, a w piątek po południu, kiedy jest już weekend, cieszę się, że będę mogła wreszcie posiedzieć w domu i nagrywać piosenki, czy oglądać "The Big Bang Theory" albo "Frasiera" [amerykańskie seriale komediowe - przyp. P.B.]. Niektórzy mówią, że jestem nudna, ale ja po prostu lubię tak spędzać czas.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Z. R. M
  • Z. R. M
  • 30.05.2011 16:03

Dobry wywiad.

Komentarz został ukrytyrozwiń
adi i kumple
  • adi i kumple
  • 16.11.2010 21:19

czekamy na druga płyte!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Danka O
  • Danka O
  • 16.11.2010 18:52

To niezwykłe i jakże przyjemne przeczytać tak dojrzały, a jednocześnie przepełniony uśmiechem wywiad z młodą dziewczyną. Jesteś wyjątkowa i tak trzymaj:), a ja trzymam za Ciebie /za Panią:) /kciuki. Powodzenia i mnóstwa powodów do radości.
Mama 13-to i 18-to-latek ( mam nadzieję-też tak "poukładanych" i naturalnych jak Pani Iza ).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.