Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1994 miejsce

Marzenie Piotrka Kocika o tym, że będzie samodzielnie chodził

Dorotka jest mamą Piotrka i Pawła. Jeden z synów jest poważnie chory. "Dziecięce porażenie mózgowe" wymaga stałej i ciężkiej rehabilitacji. Ten 12-latek 15 września przeszedł kolejną operację. Na szczęście udała się.

Piotrek Kocik / Fot. Beata TraciakDorotka jest jedną z tych matek, mających w sobie niesamowitą hart ducha. Skromna i kochająca. Niestety rehabilitacja jest bardzo kosztowna. Bez pomocy rodzinie nie uda się zgromadzić tych środków. Miesiąc temu Dorota napisała ten Apel... myślę, że Państwo pomogą.
Przepraszam, że wciąż drążę te prośby o pomoc, ale nie można inaczej. Jeśli mam świadomość, że istnieje jakakolwiek szansa - trzeba ją przekazać, bo jak nie? Oto list Dorotki Kocik:

"Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie finansowe na leczenie i rehabilitację dla naszego syna Piotra Kocika. Dzięki stałemu leczeniu i intensywnej rehabilitacji zdrowie naszego syna poprawia się, niestety wiąże się to z bardzo dużymi nakładami finansowymi. Wspaniałe efekty dają turnusy rehabilitacyjne. Jeden wyjazd to koszt od 4200 zł. wymaga on kilku takich turnusów rehabilitacyjnych na rok, a to przekracza nasze możliwości finansowe. Dlatego zwracamy się do wszystkich osób, którym nie jest obojętny los dziecka, którego marzeniem jest chodzić samodzielnie, a zechcą pomóc spełnić marzenie Piotrusia oraz dać mu nadzieję na to żeby kiedyś mógł chodzić o własnych siłach. Darowizny przeznaczone na leczenie i rehabilitację Piotrusia, można przekazywać na konto fundacji której jest podopiecznym.

Fundacja Dzieciom http://www.piotrek-kocik.bloog.pl

To brzmi jak apel, jeden z wielu
http://www.ludzie-serca.pl/forum/index.php?board=93.0

Proszę wybaczyć, ale jak nie pisać o tej "fali" ludzkich dramatów w których uczestniczę. Oni potrzebują pomocy, bo bez nas sobie nie poradzą. Zapraszam również na stronę Piotrka. Sami zobaczcie jaki wspaniały to chłopak. A ja z tego miejsca uśmiecham się do całej rodziny Państwa Kocików i wierzę w ludzką życzliwość.

Ida Buzikiewicz jest osobą która zajmuje się sprawa Piotrka i naszych dzieciaków pisze:

"Podaje link do pokoiku Piotrusia na Ludziach Serca link. Piotruś jest obecnie po operacji podcięcia ścięgien pod kolanami, operacja przebiegła prawidłowo i w niedługim czasie rozpocznie się jego rehabilitacja, bez której nie będzie mógł normalnie chodzić. Po prostu on musi "nauczyć się" chodzenia od podstaw. Koszt jednego dwutygodniowego turnusu rehabilitacyjnego to ok. 2200zl. Turnusy te nie są refundowane przez NFZ. Koszt turnusu Mama Piotrusia musi pokryć każdorazowo z własnej kieszeni, przykre ze w naszym kraju nie ma równych możliwości rozwoju dla wszystkich dzieci - sparaliżowanych czy nie. Piotrek i jego mama bardzo potrzebują naszej i Waszej pomocy dlatego proszę w jego, jego rodziny i swoim imieniu, pomóżmy nawet drobnymi kwotami, liczy się każda złotówka"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

OD 1 LISTOPADA RUSZA W NOWYM SĄCZU AKCJA DLA PIOTRUSIA KOCIKA, BEDZIE PROWADZONA ZBIORKA PUBLICZNA NA TERENIE SIECI SKLEPOW CARREFOUR!!! PROSIMY O HOJNE DATKI DO PUSZEK, KTORE BEDA USTAWIONE PRZY KASACH! FUNDUSZE ZEBRANE W TEN SPOSOB BEDA WYKORZYSTANE NA TURNUS REHABILITACYJNY PIOTRKA.http://www.piotrek-kocik.bloog.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już prosiłam moderację o pomoc..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piotrus niebawem ma urodziny, a pare dni potem zostanie mu zdjety gips pooperacyjny. Od 30 listopada jest zapisany na turnus rehabilitacyjny. Rehabilitacja jets mu niezbedna po tej operacji (podciecia sciegien pod kolanami) , ale taki turnus kosztuje 2200zl. Mama Piotrusia jest w kropce bo nie ma na razie ani grosza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeszcze czekamy na sprawdzenie przez Dorotke szpitala w Busku..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiscie te puszki sa oklejone i zaplombowane przez Fundacje do ktorej nalezy Piotus.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Musimy dac rade! Innej opcji nie ma! Piotrek i jego mama bardzo tej pomocy potrzebuja.
Szukam miejsc gdzie mozna by postawic puszke dla Piotrusia, chodzi o sklepy, punkty uslugowe, kawiarnie, puby itd nawet po pare zlotych do puszki i sie uzbiera. Jesli ktos z Panstwa bylby chetny i w stanie pomoc w ten sposob prosze o kontakt albo tutaj albo na Ludziach Serca.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jestem bardzo wdzięczna za pomoc..damy znać;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam link

http://szpitalgorka.pl/page.php?kat=2&main=31&id=31

Niestety kosztów dla matek nie pokrywają..ale Dorota jeszcze sprawdza..wiem,ze Busko słynie z tego..to moje rodzinne strony.
Dzięki..jeszcze Dorota osobiście tam dotrze..
Napiszemy co mówią w szpitalu;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prosze przestudiować informacje o Górce. Tam działa jakas fundacja...sa podane kontakty. Wiem, że dzieci przebywaja tam z matkami, jest dla matek zorganizowane zakwaterowanie.
Ja juz kontaktu z tym szpitalem nie mam, ale jest to szpital o najwyższym poziomie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przepraszam za literówki..po ostatnich wydarzeniach mało śpię.
Proszę o pomoc dla Piotrka..może czytają to również specjaliści...każdy pomysł jest bezcenny...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.