Facebook Google+ Twitter

"Marzyciel" Putina nauczy Polaków liczenia głosów przy urnie

14-16 czerwca gościem polskiej Państwowej Komisji Wyborczej był szef rosyjskiej Centralnej Komisji Wyborczej, Władimir Czurow, który przez rosyjską opozycję jest oskarżany o liczne fałszerstwa wyborcze.

Dymisja Czurowa była jednym z pierwszych postulatów rosyjskiej opozycji w 2011 roku. Domagał się jej również były wicepremier i minister finansów, Aleksiej Kudrin. Czurowa oskarżano o fałszerstwa w wyborach parlamentarnych z 2011 oraz prezydenckich z 2012 roku. Szef rosyjskiej Centralnej Komisji Wyborczej jest uznawany za człowieka bliskiego obecnej władzy w Rosji. Dmitrij Miedwiediew nazywał go "marzycielem".

Sekretarz Państwowej Komisji Wyborczej Kazimierz Czaplickiego w wizycie Czurowa nie widzi niczego złego: Polacy mają podzielić się z rosyjskim gościem swoim doświadczeniem w dziedzinie demokratycznych procedur.

Zupełnie inaczej oceniają tę wizytę rosyjskie media: agencja Ria Nowosti twierdzi, że rosyjski gość będzie uczył naszych urzędników używania "środków technicznych w procesie wyborczym" oraz "tworzenia listy wyborców" - donosi niezależna.pl.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

puchacz
  • puchacz
  • 25.06.2012 19:22

i dobrze niech goście z wschodu przyjezdżaja do polski ..... wsółpraca w dzisiejszym świecie jest napędem gospodarki

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czyli inaczej mówiąc on tu przyjedzie na kurs komputerowy. Czy jak przyjedzie tu np. firma budowlana żeby postawić ileś tam szaletów w ramach kontraktu, to i w tym niezależna.pl znajdzie zagrożenie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wzmiankowane w powyższym doniesieniu nowe pole współpracy polsko-rosyjskiej dotyczy wykorzystywanych w procesie wyborczym systemów komouterowych, a więc wyłącznie spraw technicznych. Będzie to również tematem obrad sympozjum organizowanego przez Biuro do Spraw Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE we Wiedniu. Tak przynajmniej podaje wzmiankowana depesza:

http://www.ria.ru/society/20120620/677721357.html

Komentarz został ukrytyrozwiń
 Niezależna pl
  • Niezależna pl
  • 25.06.2012 15:40

Proszę aby pan mnie więcej nie cytował .
Jakaś równowaga ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.