Facebook Google+ Twitter

Masakra na premierze nowego "Batmana". Co najmniej 12 osób nie żyje

W historii Denver to nie pierwszy taki przypadek. Trzynaście lat temu, po strzelaninie w pobliskiej szkole zginęli nauczyciele i uczniowie. Teraz zamaskowany szaleniec zaatakował podczas premiery filmu "Mroczny Rycerz powstaje".

Sonda

Popierasz powszechny dostęp do broni?

 / Fot. PAP/EPA/BOB PEARSONTak nie powinna wyglądać premiera nowego filmu o przygodach Batmana - "Mroczny Rycerz powstaje". Zresztą tego nikt nie spodziewał się i nie przewidział. Po rozpoczęciu emisji filmu w amerykańskim mieście Denver, pojawił się szaleniec z maską gazową na twarzy i otworzył do ludzi ogień. Według tokfm.pl, szalejący z bronią w rękach napastnik, co najmniej 12 osób zastrzelił, a około 50 zostało rannych. Policja aresztowała zamachowca.

Czytaj też: Polska z reguły zbrojna, czyli o tradycji posiadania broni

Do tragicznego zdarzenia doszło około północy, w centrum handlowym na przedmieściach Denver, w stanie Kolorado. Uzbrojony szaleniec, ubrany w kamizelkę kuloodporną i maskę gazową, pojawił się nagle, po około 30 minutach od rozpoczęcia projekcji filmu o przygodach Batmana. Według amerykańskiej stacji radiowej KOA, na którą powołuje się Tokfm.pl, napastnik strzelał, a następnie zdetonował również granat dymny lub gazowy.

"Nie chciał nas stamtąd wypuścić"

 / Fot. PAP/EPA/UNIVERSITY OF COLORADOJeden ze świadków tragedii w relacji dla telewizji 9news zdradził, że ludzie usłyszeli od 10 do 20 strzałów i eksplozję, a następnie rozpaczliwe krzyki. "Ktoś włączył alarm" i wezwał do wyjścia z sali. Ludzie zaczęli w panice biec do wyjścia. Świadek dodał, że rzucane przez szaleńca granaty dymne wybuchały w okolicach wyjścia z sali.

"Nie chciał nas wypuścić" - mówił przerażony mężczyzna, któremu wraz z dziewczyną udało się uciec z kotła masakry. Napastnika dokładnie nie widział, gdyż na widowni było ciemno, a granaty dymne całkowicie ograniczyły widoczność.

Policja: "Mamy podejrzanego"

Szef miejscowej policji powiedział na konferencji prasowej, że funkcjonariusze aresztowali podejrzanego. Podkreślił, że na razie nie ma informacji, czy aresztowany miał wspólników. Potwierdził bilans ofiar: 14 zabitych, około 50 rannych. W tym momencie mówi się o 12 ofiarach śmiertelnych, jednak ta liczba może ulec zmianie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

James Holmes, sprawca masakry w kinie w Aurora, wysłał tydzień wcześniej dokładny opis tego co zamierza zrobić do psychologa uniwersytetu stanowego w Colorado, tak podaje Fox News. Przesyłka od przyszłego mordercy została zauważona dopiero dwa dni po strzelaninie.
Po jej otworzeniu w biurach FBI, śledczy znaleźli mały notatnik. W środku było dokładnie opisane to, jak zamierza zabijać ludzi. Były nawet rysunki tego co ma zamiar zrobić. Ilustracje masakry. Na stronach małego notesu są proste rysunki "patyczkowego" ludzika rozstrzeliwującego inne postaci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W USA nie wprowadzą obostrzeń, bo za dużo by straciły zysków firmy zbrojeniowe. Do tego dobrze wytresowani obywatele myślą, że jak robią za sponsorów zbrojeniówki, to się to nazywa "wolność" i nie dadzą sobie owego "przywileju" odebrać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Następny Breivik się znalazł, władca życia i śmierci. Jest to dobry przykład da poparcia tych, którzy od dawna alarmują, że cybernetyczny świat niesie zagrożenie dla funkcjonowaniu "człowieczej" części mózgu.
A gdzie był Pan Bóg w tym czasie? Nic nie wiedział o samozwańczym sobowtórze? A jeżeli wiedział, to jest za tę masakrę współodpowiedzialny. Wiem, wiem. Czerwone łapki będą. Wiem, ale to tylko potwierdzi, że "coś jest na rzeczy". U ludzi, taka postawa pięknie jest zobrazowana w powiedzonkach takich, jak: co złego, to nie ja! Bóg zapłać! - pokazujących zepchnięcie z siebie odpowiedzialności.

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 20.07.2012 14:31

to pokazuje...któryś już raz z kolei... co daje posiadanie broni przez obywateli i swobodny do niej dostęp!!tu obostrzenia powinny być karegoryczne..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.