Facebook Google+ Twitter

Masakra w kurniku pod lasem

Kolejna akcja z pumą (?) w roli głównej, tym razem na scenie kurnika w Starachowicach. Jak się okazało to nie pierwszy taki atak dzikiego zwierzęcia w tym gospodarstwie.

Jak donosi lokalna Gazeta Starachowicka Nr 21/2009, w ostatni piątek w jednym z gospodarstw pod lasem zginęło 30 indyków i 20 kur oraz kurcząt. Część stada została zmasakrowana, pozostały tylko szczątki ptaków w kurniku i na podwórku, reszta stada przepadła bez śladu. W niedzielę dzikie zwierzę powróciło na posesję, ale tym razem na miejsce przybyła szybko policja z psami. Zabezpieczono pozostawione ślady łap i sierść
na miejscu zdarzenia.

Jak czytamy to już kolejny atak na gospodarstwo przy ulicy Smugowej w Starachowicach. Miesiąc wcześniej zagryzione zostały dwa prosiaki, 10 kaczek, 8 kur, miniaturowa kózka,a nawet pies na podwórku.

Jak donosi lokalne Radio Kielce: "Członkowie powołanego przez starostę sztabu kryzysowego ustalili, że ataku dokonał prawdopodobnie zdziczały pies, albo zwierzę leśne.
(...)Policja zapowiada, że w zagrożonym rejonie będzie pojawiać się więcej patroli."

http://www.radio.kielce.pl/page,,Czy-to-slynna-Puma,66ea6aa1b5c4fb9c7b0c0e3bfe75b686.html

Policjanci przez megafon ostrzegali mieszkańców i apelowali, aby nie wchodzić do lasów. Informacje przekazano proboszczom parafii, którzy z ambony przypominają mieszkańcom o zachowaniu ostrożności.

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/
article?AID=/20090517/POWIAT0111/928525501

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 24.02.2011 16:44

Jakieś zwierzątko niezłą ucztę tam sobie urządza, ale czy policja jest od tego? Szewczyk dratewka smoka wawelskiego załatwił. Dlaczego nie poświęcić kilku kurek i w porozumieniu z lekarzem weterynarii nie nasączyć ich czymś usypiającym? Piszę tak, gdyż w moich stronach w okresie zimy nadal trwa wojna pomiędzy gospodarzami a lisami lub wilkami które to pustoszą kurniki i chlewiki.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 11.10.2009 01:08

jednym słowem, powołać, uzbroić i wyćwiczyć na tarzanów Milicję Obywatelską. ;-))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.