Facebook Google+ Twitter

Masakra w Syrii. Ludzie zginęli, czekając na chleb

Kilkadziesiąt osób zginęło, a wiele innych zostało rannych w wyniku ataku powietrznego w Syrii. Tłum Syryjczyków czekał w kolejce po chleb przed jedną z piekarń. Komitety koordynacyjne podały, że masakry dokonał myśliwiec Baszara el-Asada.

Jak poinformowała agencja Reuters, w miejscowości Halfaja, w Syrii, doszło do masakry. Kilkadziesiąt osób, czekających po chleb, zostało zabitych, a wiele innych rannych w wyniku ataku powietrznego. Liczba zabitych może wzrosnąć, ponieważ wielu rannych jest w krytycznym stanie.

"Kiedy tam dotarłem, zobaczyłem stosy ciał na całym terenie. Były kobiety i dzieci"- powiedział Al-Samer Hamawi, działacz w mieście.

Źródła rebelianckie szacują, że w kolejce po chleb czekało ponad tysiąc osób. W mieście, w którym doszło do bombardowania, brakuje mąki i paliwa.

W miejscowości Halfaja trwa konflikt pomiędzy rebeliantami i armią Baszara el-Asada. Rebelianci kilka dni temu przejęli to syryjskie miasto. Usiłują przejąć kontrolę nad drogą z południa na północ. Komitety koordynacyjne zrzeszające antyreżimowych rebeliantów podały, że masakry dokonał myśliwiec prezydenta Syrii Baszara el-Asada.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nagonka trwa w najlepsze żydzi i amerykanie chcą rządzić niepodzielnie wszędzie gdzie tylko zechcą

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.