Facebook Google+ Twitter

Masakry w USA ciąg dalszy. Tym razem do strzelaniny doszło w Milwaukee

Przedmieścia Milwaukee, niedziela, 10.30 czasu lokalnego: strzały do kapłana przed świątynią sikhów oddaje 30-letni zamachowiec, po czym wchodzi do świątyni. Niedoszłe ofiary, zachowując zimną krew, powiadamiają policję.

Nie ucichły echa i nie opadły emocje po strzelaninie podczas kinowej premiery sprzed dwóch tygodni, gdy oto media donoszą o kolejnej masakrze. Tym razem jest 7 ofiar śmiertelnych, ranne są 4 osoby. Wiadomo, że zamachowiec zginął, a strzelający do niego policjant przebywa w szpitalu.

Motywy ataku nie są znane, ale przypuszcza się, że mogą mieć związek z częstym utożsamianiem sikhów z muzułmanami. Po zamachach z 11 września 2001 r. wzrosła liczba ataków na sikhów. Sikhizm powstał w Indiach między XV a XVI w. i łączy w sobie elementy hinduistyczne z islamskim monoteizmem. Charakterystycznym i rozpoznawalnym elementem są noszone przez sikhów turbany.

Nie tylko w USA, ale i w Europie wrze debata nt. zasadności łatwego dostępu do broni palnej. Powszechnie znany jest amerykański model dostępu do środków samoobrony. W niektórych stanach broń palna dostępna jest w sklepach Wall-Mart za okazaniem prawa jazdy, w innych pozwolenie na zakup broni wydaje się po szybkiej weryfikacji.

Już na drugi dzień po masakrze z 13 lipca br. wzrosła liczba wniosków o pozwolenie na broń. Dwa dni później liczba wniosków była już o ponad połowę większa. Prawo do posiadania broni gwarantuje w USA druga poprawka do konstytucji. Być może obawy przed zakusami rządu do jej zrewidowania są jedną z przyczyn wzrostu zakupu broni. Floryda i Oregon po masakrze w kinie Aurora odnotowały kilkunastoprocentowy wzrost jej zakupu.

Czy powszechne w USA przekonanie, że to „Bóg stworzył ludzi, ale to Colt uczynił ich równymi”, powinno mieć zastosowanie i w miejscach kultu religijnego? Odnosi się wrażenie, że o ile miejsca kultu są święte, to prawo do posiadania broni jest jeszcze świętsze.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Morał z tego artykułu JEDEN: zlikwidować prawo umożliwiające posiadanie broni przez osoby prywatne.

Komentarz został ukrytyrozwiń
bolek
 • bolek
 • 06.08.2012 17:34

koncerny amerykanskie zarabiaja na broni miliardy i inigy nie zgodza sie na jakielkowiek ograniczenie broni w USA co wiecej beda dalej ogłupiac i tresować swoich obywateli ..

Komentarz został ukrytyrozwiń
kaz
 • kaz
 • 06.08.2012 13:58

Dać Polakom broń i wystrzelali by Platfusów w try miga. Obyło by się bez wyborów i zaoszczędzono mnóstwo kasy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Łatwo przewidzieć dalszy rozwój sytuacji. Coraz większa nerwowość ludzi, coraz więcej obaw o to, że każdy może być potencjalnym zamachowcem, coraz więcej kupowanej broni, coraz więcej przypadków jej użycia bez powodu co zaowocuje kolejnym wzrostem sprzedaży i spadkiem zaufania między ludźmi. W końcu w Ameryce nie będzie narodu tylko uzbrojone grupy ufające tylko ludziom wewnątrz niej, oraz pojedynczy obywatele nie ufający nikomu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jędruś
 • jędruś
 • 06.08.2012 12:40

widać z tego ze broń palna powinna być zamknieta w sejfach i wogóle niedostepna!!!! a jeszcze w tak rozwydrzionym społeczeństwie jak USA... to nie kulturalna i stabilna europa z przeszłością...

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 06.08.2012 12:36

kto amerykanom dał broń do ręki??? przecież to co tam sie dzieje z bronią palną to jest KATASTROFA!!!!w ciagu tygodnia zabito w USA z broni więcej niż w polsce w czasie roku!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
fiksumczyco
 • fiksumczyco
 • 06.08.2012 10:46

Gdyby to stalo sie w Putinowej Rosji znali bysmy przyczyny.Brak demokracji, dyktatura Putina, korupcja, itd.Ale Ameryka wzor do nasladowania ?Mimo woli do glowy przychodza niedorzeczne podejrzenia. Nic innego tylko chyba Tusk i jego agentura,albo bul Komorowski.

Komentarz został ukrytyrozwiń
chech
 • chech
 • 06.08.2012 10:06

W ramach tej ich wolności znieść ograniczenia w zakupie broni jądrowej - będzie weselej. Ten kraj jest tak demokratyczny a nie może większością przegłosować ograniczeń w zakupie broni! Bo liczy się zarobek firm zbrojeniowych. Więc ma to co ma.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.