Facebook Google+ Twitter

Masala Sound System

W otaczającej nas smutnej rzeczywistości jest pewien wyłom - zespół, który potrafi podtrzymać na duchu i natchnąć pozytywnym odbiorem nawet szarego, deszczowego dnia....

Myślę o Masali- sound systemie, tworzącym muzykę ragga, bhangra. Skład powstał w 2002 roku, założony przez Maxa Cegielskiego. Max poznał Praczasa (Rafał Kołaciński), Maćka Szajkowskiego, do współpracy zaprosili także Que Sabroso (Tomka Szczecińskiego). To jest podstawowy i najtrwalszy skład Masali. Do stałego składu koncertowego wchodzą Bart Pałyga (sarangi, kemencze, śpiew gardłowy), Daniel Moński (darabuka, bandir, dhol, śpiew gardłowy) oraz Maciej Cierliński (lira korbowa, oud, duduk).

W trakcie powstawania zespołu Max Cegielski poznał członków składu CinqG- ludzi tworzących muzykę ragga. Wrażenie, jakie na nim wywarli Mista Pita i Duże Pe spowodowało, że są oni teraz głównymi MC’s Masali. Pierwszym singlem jaki stworzyli był „Od Tarnobrzegu po Bangladesz”- utwór lekko psychodeliczny, mocno energetyzujący i na pewno z głębokim przekazem muzycznym. Razem z nimi w Masali udziela się Dj Spox- człowiek nieśmiały i na pierwszy rzut oka niepozorny, ale utalentowany i zarażający na koncertach swoją charyzmą.

Jednak jeśli mówimy o Masali, nie możemy mówić o stałym składzie. Stali bywalcy zapraszają do współpracy wielu gości- nie można tu zapomnieć o Lakszmi- tancerce brzucha, która jest ozdobą wielu koncertów. Ostatnio udziela się tu też Michał- człowiek o potężnej sile głosu, pracujący na wokalach, a także Mittu Sain - odkrycie muzyczne roku 2007, Pakistańczyk grający na bębnach, potrafiący swoją muzyką wprowadzić ludzi w euforię.

Masala to zespół, który porywa serca każdego ,bez względu na wiek, wykształcenie, religię. Ich muzyka otwiera duszę i serce, pokazuje możliwe do obrania drogi życiowe, napełnia wigorem i energią witalną. Pierwsza płyta bardziej w klimatach indyjskich, druga zaś- "Obywatele IV świata", porusza tematy, które dotyczą wszystkich nas- Polaków. Długo czekałam na to, żeby ktoś, kto potrafi składać rymy, zaczął mówić, o tym co się dzieje w Polsce. No i nie zawiodłam się na Masali i Grande Pe :)


Zobacz klib "Od Tarnobrzegu po Bangladesz"
http://youtube.com/watch?v=gTbSL2wM0fk


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

ha... Masala... pachnące wspomnienia z Indii :-)

http://sklep.audioskop.net/product_info.php/cPath/0_44/products_id/7

Komentarz został ukrytyrozwiń

To nie jest tak, że te teksty są pełne wściekłości- polecam obejrzenie Maszyny czasu Manna i Materny z Dużym Pe i Danielem Olbrychskim. Ten wielki artysta podziwia Dużego Pe za tak śmiałą zdolność przekazu swoich myśli, więc nie można tu mówić o tym, że robią to źle... Wg mnie wreszcie znalazł się ktoś, kto potrafi zgłosić sprzeciw dla tego, co się w Polsce dzieje...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najpierw się ucieszyłem, bo mam na dysku poprzednią płytkę Masali i często leci. Potem YuoTube, posłuchałem... Wielki zawód. Przesiąknięte wściekłością teksty, nie tego szukam w Masali. Lepiej, żeby nie wypowiadali się tak bezpośrednio o polityce, bo nikt tego lepiej nie robił w Polsce, niż Kazik. Smutne, szkoda.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.