Facebook Google+ Twitter

Masowe zatrucie tlenkiem węgla w Kwidzynie

Cała nocna zmiana, czyli około 70 pracowników Warmińskich Zakładów Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego w Kwidzynie, trafiło do szpitala z objawami zatrucia tlenkiem węgla.

Uwaga! Tlenek węgla! / Fot. PlakatDo szpitala z powodu zatrucia tlenkiem węgla trafiła cała zmiana, czyli jak podają media 73 pracowników Warmińskich Zakładów Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego w Kwidzynie. 7 osób jest w stanie ciężkim.Przewieziono ich do komory hiperbarycznej w Gdyni.
Do wypadku doszło po godzinie 2 w nocy. Po przybyciu straży okazało się, że stężenie tlenku węgla w hali produkcyjnej jedenastokrotnie przekraczało dopuszczalną normę. Ewakuowano pracowników z hali produkcyjnej i sąsiedniego magazynu, a poszkodowanych karetkami i policyjnymi radiowozami przewieziono do szpitali w Kwidzynie, Malborku oraz Sztumie. Większość narzekała na mdłości i zawroty głowy. Zatruci są poddawani terapii tlenowej.

Zdaniem strażaków prawdopodobną przyczyną zatrucia, były spaliny z wózków widłowych, którymi dowożono mrożonki. Być może zawiniła zła wentylacja.
Część zakładu została zamknięta, trwa wietrzenie. Na miejscu pracują strażacy i policjanci.

rmf.24.pl podaje natomiast, że poszkodowanych jest 68 osób, 1 osoba jest w stanie ciężkim, a według informacji reportera stacji, normy zawartości tlenku węgla w powietrzu zostały przekroczone 9-krotnie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.