Facebook Google+ Twitter

Masowe zatrucie w gdyńskim przedszkolu

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2012-04-27 20:09

W Przedszkolu Samorządowym nr 46 w Gdyni doszło do masowego zatrucia. Około południa 37 dzieci i 6 dorosłych trafiło do szpitali. Kilka godzin później liczba chorych się zwiększyła.

 / Fot. Hugo Oehmichen: Im Kindergarten/wikipedia/wolne zasobyW Przedszkolu Samorządowym nr 46 w Gdyni przebywa codziennie 154 dzieci. Już rankiem kilkoro źle się poczuło. Dokuczała im biegunka i wymioty. W ciągu kilku godzin na złe samopoczucie zaczęło uskarżać się jeszcze 30 dzieci i kilka osób dorosłych pracujących w tej placówce.

Trzynaścioro maluchów trafiło do szpitala zakaźnego przy ulicy Smoluchowskiego w Gdańsku. Pozostałych przedszkolaków umieszczono w szpitalu dziecięcym przy ulicy Polanki w Gdańsku, miejskim w Gdyni, szpitalu PCK w Redłowie i szpitalu specjalistycznym w Wejherowie.

RMF podała, że do placówki przybyła straż pożarna, która wykluczyła zatrucie chemiczne i gazowe. Natomiast pracownicy sanepidu pobrali do badania próbki jedzenia i wodę z instalacji oraz z wolnostojącego dystrybutora.

Gdyby dzieci odczuwały jakiekolwiek objawy, bóle brzucha lub miały wymioty - to rodzice powinni natychmiast zgłosić się z nimi do lekarza - radzi Marian Piaskowski, rzecznik sanepidu w Gdyni.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

5282
  • 5282
  • 30.04.2012 16:19

Najtańszym jedzeniem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ciekawy
  • ciekawy
  • 27.04.2012 21:20

Czym te dzieci żywią?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.