Facebook Google+ Twitter

Masowe zwolnienia pracowników w Hucie Szkła "Irena"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-01 13:48

Związkowcy z Huty Szkła "Irena" w Inowrocławiu apelują do parlamentarzystów o interwencję w obronie miejsc pracy. Z ponad 500 pracowników ma zostać około 140-tu. Wypowiedzenia wręczono 6 listopada.

Interpelacje zapowiadają posłowie PO Krzysztof Brejza i Grzegorz Roszak. Związkowcy twierdzą, że załoga znalazła się w dramatycznej sytuacji.

Krzysztof Radomski, przewodniczący Związku Zawodowego Huty Szkła "Irena" powiedział, że pracownicy nie przewidują protestu. Strajk byłby nielegalny i pracownicy zostaliby zwolnieni bez odpraw - podkreślił Krzysztof Radomski.

Zdaniem związkowców, przyczyną złej sytuacji zakładu jest nie tylko kryzys finansowy, ale i błędne decyzje kierownictwa. Przedstawiciele Zarządu "Ireny" odmawiają wypowiedzi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

 w temacie
  • w temacie
  • 04.10.2010 14:51

huta jest w tragicznym stanie ktoś powinien się tym zainteresować ludzi nie dostaja wypłat w terminie a co gorsze dostaja je w ćwiartkach i co to za odpowiedzi kiedy ludzie się pytaja kiedy bedzie wypłata odpowiedz brzmi zajmujcie sie lepiej produkcja a nie ciagle o pieniądze sie pytacie.. a za co moja jesć Ci ludzie??za co maja wyżywić dzieciw właściciel jezdzi sobie na wakacje a jego pracownicy nie maja co jesć,!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.