Facebook Google+ Twitter

Masowe zwolnienia w TVP

W poniedziałek ruszyły masowe zwolnienia w Telewizji Polskiej. Pracę straci ok. 500 osób. TVP zamierza się pozbyć 11 proc. swoich pracowników. Redukcja etatów potrwa od 31 sierpnia do 31 grudnia.

 / Fot. AKPATVP jest w fatalnej sytuacji finansowej. Zwolnienia grupowe są kolejnym krokiem na drodze szukania oszczędności poprzez zmniejszanie zatrudnienia. Pierwszym etapem był program dobrowolnych odejść, z którego skorzystało 177 pracowników.

Osoby, które znalazły się na liście zwolnionych są o tym informowane telefonicznie lub osobiście przez szefów Agencji Informacji. Oficjalnych wypowiedzeń jeszcze nie ma, za wyjątkiem Michała Chodurskiego, zastępcy kierownika newsów TVP Info. Chodurski został zwolniony wczoraj, bez względu na założenia zwolnień grupowych.

Według Presserwisu, na liście zwolnień są przede wszystkim prezenterzy programów informacyjnych TVP i TVP Info, jak i operator ranny w Iraku. Według nieoficjalnych informacji na liście znaleźli się m.in: prezenterka ”Teleexpressu” Beata Chmielowska-Olech, prezenterzy TVP Info Adrian Klarenbach i Edyta Lewandowska, dziennikarze ”Wiadomości” Joanna Górska, Leszek Krawczyk, Katarzyna Nowicka i Marta Malinowska, Filip Frąckowiak z redakcji zagranicznej Agencji Informacji, szef redakcji biznesowej TVP Info Sławomir Matczak, producent TVP Info Łukasz Kardas, wydawcy TVP Info Katarzyna Królikowska, Marzena Drabsiak i Paweł Mrożek, reporterzy kanału Klaudia Kocimska i Piotr Krysiak, a także doświadczeni operatorzy Agencji Informacji: Maciej Krogulski, Jan Naukowicz i Jerzy Ernst, który był ranny w Iraku w 2004 roku (zginął wtedy dziennikarz Waldemar Milewicz).

Pozostający w sporze z TVP, Związek Zawodowy Pracowników Twórczych TVP Wizja, wskaże dziś mediatora do rozmów z pracodawcą. Możliwy jest również strajk. Związki nie dostały jeszcze ani listy osób przeznaczonych do zwolnienia, ani regulaminu zwolnień.

Źródło: tvn24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

To ruszyły czy ruszą 31 sierpnia? ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.