Facebook Google+ Twitter

Masowy protest studentów przeciw cenom stancji

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2007-08-28 20:35

W nocy z 27 na 28 sierpnia na portalu dlaStudenta.pl doszło do zbiorowego protestu studentów z całej Polski. W dziale Stancje w ciągu kilku godzin pojawiło się kilkaset nieprawdziwych ogłoszeń wynajmu z zapowiedzią protestu i blokad wyższych uczelni.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Gazeta KrakowskaUżytkownicy portalu postanowili w ten sposób zwrócić uwagę na horrendalnie wysokie ceny wynajmu pokoi i mieszkań. W ostatnich kilku miesiącach opłaty za wynajem lokali wzrosły bowiem nawet kilkakrotnie. W obecnej sytuacji, gdy podwyższono ceny miejsc w akademikach, a niektóre domy asystenta zostały zlikwidowane, studentom coraz trudniej jest sprostać wymaganiom finansowym właścicieli lokali na wynajem. Problem staje się palący, ponieważ z roku na rok zwiększa się liczba osób podejmujących studia na uczelniach wyższych. Popyt na pokoje i całe mieszkania znacznie przewyższa podaż, co sprawia, że właściciele nieruchomości czują się nieskrępowani w nieustającym wzroście czynszu i innych opłat za wynajem lokali.

W związku z narastającym sprzeciwem wobec wspomnianej sytuacji oraz groźbą blokady uczelni wyższych, portal www.dlastudenta.pl wraz ze studentami, przedstawicielami mediów tradycyjnych, elektronicznych oraz innych środków masowego przekazu, opublikował list otwarty do właścicieli mieszkań oraz władz miast akademickich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

I słusznie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.