Facebook Google+ Twitter

Masz 20 złotych? Kup sobie klub

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-07-07 20:53

Nie trzeba być możnym oligarchą ze Wschodu, arabskim szejkiem bądź amerykańskim miliarderem żeby posiąść swój własny klub piłkarski i prowadzić go do sukcesów.

Czy zarządzanie drużyną futbolową to luksus dostępny jedynie dla wybrańców? Czy tysiącom fanatyków sportu pozostaje jedynie wirtualna zabawa w komputerowych menadżerach?

A gdyby drużyna kosztowała tyle co bilet do kina...

Wszystko zaczęło się w 2007 roku w Anglii. Były dziennikarz sportowy Will Brooks zainicjował projekt, niepodobny do niczego co do tej pory istniało w świecie piłki nożnej. Na założonej przez siebie stronie myfootballclub.co.uk zaczął zbierać ludzi chętnych do zostania współwłaścicielami drużyny piłkarskiej. Jego idea była prosta: tam gdzie jeden człowiek musi wyłożyć milion funtów, sto tysięcy ludzi może dać po 10 funtów i w ten sposób spełnić swoje wspólne marzenie.

Inicjatywa Brooksa trafiła na podatny grunt. W ciągu pierwszych trzech miesięcy na stronie zarejestrowało się 53 000 użytkowników! Niespełna rok wystarczył na zebranie funduszy potrzebnych na zakup klubu z niższej ligi angielskiej - Ebbsfleet United. Drużyna, zasilana regularnymi składkami członkowskimi, oraz środkami pozyskanymi od sponsorów występuje dziś w Blue Square Premier, stopniowo pnąc się w górę i odnosząc już pierwsze sukcesy.

Skoro udało się Anglikom, dlaczego ma nie udać się nam?

Wobec niewątpliwego sukcesu Brooksa szybko znaleźli się chętni, aby przeszczepiać ten pomysł na inne kraje do Niemiec, Włoch, Hiszpanii a także... do Polski! W lipcu 2008 roku ruszyła w naszym kraju strona www.kupimyklub.pl założona przez grupę pasjonatów piłki nożnej. Naszą ambicją jest powtórzyć osiągnięcie angielskiego prekursora i powołać do życia pierwszy w Polsce klub zarządzany w pełni demokratycznie przez wszystkich swoich członków. Klub, który stanowiłby faktyczną własność kibiców, zaangażowanych w niego tak, jak nigdy wcześniej. Dzięki wam to marzenie może stać się rzeczywistością! Droga do realizacji naszego planu jest wciąż jeszcze długa, ale każda kolejna osoba zarejestrowana na stronie przybliża nas do celu. Nie masz ochoty się przyłączyć?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wystarczą te obecne kluby i tak już dużo z nimi kłopotu jest a po zatym do Anglii mamy daleko z wszystkim

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.