Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9965 miejsce

Masz chore dziecko? Szpital na Litewskiej raczej go nie przyjmie

Szpital przy ulicy Litewskiej w Warszawie boryka się z kłopotami finansowymi. Choć wymaga remontu, może o nim tylko pomarzyć. W efekcie ze ścian sypie się tynk, winda do przewozu chorych psuje się nagminnie, a personel ucieka w poszukiwaniu lepszych warynków.

Sala szpitalna - zdjęcie ilustracyjne / Fot. Tomasz Sienicki,http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Hospital_room_ubt.jpeg&filetimestamp=20050426133955Ponad stuletni szpital przy ulicy Litewskiej w Warszawie należy do Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W gmachu osypują się tynki, schody są zniszczone, a winda ledwo działa. Remont tej placówki ze względu na wiek i stan budynku jest jednak bardzo ryzykowny.

Nie dziwi zatem, że personel nie chce już tam pracować. Warunki pracy wciąż się zresztą pogarszają. Przede wszystkim w salach brakuje miejsc i wiele dzieci musi tymczasowo przebywać w małej świetlicy w nadziei, że zwolni się jakieś łóżko. W takiej samej dyskomfortowej sytuacji są rodzice, dla których nie ma miejsca nawet w poczekalni.

Nie lada wyzwaniem dla pracowników szpitala jest też przewiezienie dużego łóżka szpitalnego starą, często psującą się windą, do której łóżko ledwo się mieści.

Rektor WUM Marek Krawczyk w wypowiedzi dla tvnwarszawa.pl zapowiedział, że już niedługo rozpoczną się prace nad nowym gmachem szpitalnym, który powstanie przy Banacha. Placówka ma dysponować 527 łóżkami, z czego aż 402 mają być przeznaczona dla oddziału pediatrii.

Szpital otrzymał już pozwolenie na budowę. Ma powstać do 2014 r. Władze Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego muszą zdobyć i wyłożyć na budowę 5 mln złotych.

Czytaj też: Łódź. Dziecięcy oddział zamienił się w bajkową łąkę

Więcej wiadomości z Warszawy na stronie NaszeMiasto.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.