Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

640 miejsce

Masz dolara? No to możesz sobie kupić dom w Detroit

Teoretycznie możesz. Co prawda co piąty dom w Detroit stoi pusty, a co trzecia osoba jest bezrobotna, bo takie są efekty kryzysu motoryzacyjnego w USA, ale nie należy wierzyć, że za dolara zafundujemy sobie lokal w dobrym stanie.

Na zakupy do Detroit! / Fot. Fot. sxc.huMieszkanie w Detroit (stan Michigan) można kupić nawet za 1 dolara. Przyczyną
jest kryzys motoryzacyjny w Chicago, który doprowadził do ogromnego bezrobocia. Pracę straciło około 150 tys. osób. Banki, aby pozbyć się obłożonych hipoteką mieszkań, sprzedają je za symbolicznego dolara, aby nie płacić podatków i ubezpieczenia. Ceny mieszkań wahają się od 1 dolara do 35 tys. dolarów. Oczywiście najtańsze mieszkania są w opłakanym stanie, zrujnowane, zdemolowane, wandale ukradli elementy instalacji wodno-kanalizacyjnej, jak i elementy elektroniczne. W dodatku, mieszkania te są często podpalane przez dotychczasowych właścicieli, aby ubezpieczyciele spłacili resztę kredytu hipotecznego, gdyż sami nie są w stanie tego uczynić.

Zniszczone domy mają najczęściej więcej niż 50 lat, są położone między innymi zrujnowanymi mieszkaniami, w kiepskich dzielnicach. Szacuje się, że co piąte mieszkanie jest opuszczone.

Mimo tego, chętnych na zakup mieszkania w Detroit nie brakuje. Sporym zainteresowaniem cieszą się one wśród klientów z Europy. Cena jest dla nich tak atrakcyjna, że nawet nie chcą oglądać mieszkań przed podjęciem decyzji o ich kupnie. Wystarcza im jedynie zdjęcie lokalu zamieszczone w internecie. Joan Wilson jeden z agentów nieruchomości mówi:" Miałem telefony od ludzi z Kalifornii czy Anglii, którzy nigdy nie byli w Detroit, lecz widzieli zdjęcia danego mieszkania i to im wystarczyło. Najpierw przyjedźcie i zobaczycie dzielnice!" - apeluje Wilson.

W Redford, dzielnicy Detroit, zamknięto szkołę, dom kultury, a nawet posterunek policji.
''Mieszkania, których już nie da się wyremontować niszczeją, a na ich miejscu powstają miejskie ogródki warzywne dostępne dla wszystkich'' mówi John George, pośrednik w sprzedaży mieszkań.

Niektóre mieszkania przekazywane są osobom bezdomnym. "Jedno z mieszkań przekazaliśmy kobiecie, która mieszkała z czwórką dzieci w samochodzie'' mówi Georg.

Źródło:
Chris McGreal
The Gurdian, 3 March 2010

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.