Facebook Google+ Twitter

Masz dość miasta? Wyprowadź się na wieś

Ale zanim to zrobisz, dowiedz się jakie są plusy i minusy życia poza dużym miastem. Czy i ilu poświęceń wymaga zmiana modelu życia na antymiejski. O tym wszystkim można poczytać i podyskutować na nowym portalu internetowym antymiasto.pl

Autor portalu antymiasto.pl - Krzysztof Rychter / Fot. Michał BrennekTwórcy portalu antymiasto.pl postawili sobie za cel przedstawienie wsi w jak najszerszym aspekcie. Serwis jest adresowany przede wszystkim do mieszczuchów, chcących zaznać wiejskiej ciszy i spokoju. Autorzy zwracają jednak uwagę na fakt powstawania nowej klasy społecznej, osób wykształconych, przenoszących się na wieś oraz odwrócenia trendu migracji (ze wsi do miast na przeciwny).

Jak podkreślają twórcy portalu Ela Galińska-Rychter i Krzysztof Rychter, rezygnacja z części miejskich udogodnień, na rzecz ciszy i spokoju nie oznacza wcale "utrudnionego dostępu do opery". Na pewno oznacza parę trudnych wyborów i reorganizację życia, ale nie jest to krok, którego należy się bać.

Portal antymiasto.pl to przestrzeń wymiany doświadczeń osób zaczynających swoją podróż do wiejskiej sielanki, ale także forum setek wiejskich spraw. Co ciekawe - życie na wsi nie oznacza wcale wyłączenia się z tak zwanego mainstreamu. Autorzy portalu prowadzą aktywne życie zawodowe, mieszkając w oddalonym o 50 km od Warszawy siedlisku, otoczonym przez pola.

Jak pokazują badania wśród potrzeb życiowych współczesnych Polaków spokój, ekologia, uporządkowane życie nabierają, obok dobrej pracy i rodzinnej pomyślności, coraz większego znaczenia, a te walory oferuje wieś. Ponadto coraz częściej mieszkańcy wsi (ponad 70 proc. badanych respondentów) nie zamieniłoby mieszkania na wsi na miejski odpowiednik (choć trudno o takim mówić). Czy jesteśmy więc świadkami powstania nowej klasy społecznej? Na pewno! Może więc warto pomyśleć o wiejskiej siedzibie?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jan Potocki
  • Jan Potocki
  • 21.01.2011 11:43

kiedy będzie wreszcie coś nowego na antymiasto.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.