Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29830 miejsce

Masz dość szefa? Obsmaruj go w internecie!

Serwis od8do16.pl oferuje pracownikom możliwość anonimowego wyrażania opinii na temat firm i pracodawców, z którymi mieli do czynienia w swojej karierze. Anonimowość jednak niesie ze sobą pokusę do nadużyć.

 / Fot. www.od8do16.plOd jakiegoś czasu działa w internecie serwis od8do16.pl, w którym pracownicy mogą anonimowo podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat firm i pracodawców, z którymi mieli do czynienia w swej karierze. "Jesteś zadowolony z relacji ze swoim przełożonym? Masz serdecznie dość swojej firmy, niskich zarobków lub niesprawiedliwej protekcji? A może chcesz zmienić pracę i chciałbyś wiedzieć, na co możesz liczyć w nowym miejscu? Ta strona jest dla Ciebie!" - czytamy na stronie głównej serwisu.

W bazie znajduje się już ponad 2500 firm. Użytkownicy oceniają je w 10 kategoriach: szefostwo, pensje, benefity, szacunek, pewność zatrudnienia, godziny pracy, możliwość rozwoju, lokalizacja, kompetencje współpracowników i atmosfera w pracy. Z ocen w skali od -3 do +3 wyciągana jest średnia, a obok można, dodatkowo zostawić komentarz tekstowy.

Rzuca się w oczy brak bardzo dobrych ocen. Najlepsza w tym momencie w zestawieniu, w którym brane pod uwagę są firmy z minimum dwoma opiniami, to Prointegra. - Firma daje dużo swobody, brak ograniczeń rozwoju, bardzo dobra atmosfera - komentuje jeden z anonimowych użytkowników. Jej średnia ocen wynosi jednak zaledwie 1,55. Użytkownicy stawiają na negatywne oceny, najgorsza dziesiątka oscyluje w granicach od -1,50 do -3, a niektóre z komentarzy są tak ostre, że nie nadają się do cytowania.

Anonimowość jest zarówno zaletą jak i wadą serwisu. Z jednej strony użytkownik nie musi obawiać się reakcji szefostwa, które nie jest w stanie namierzyć osobę wystawiającą niepochlebną, często ekstremalnie szkalującą opinię. Druga strona medalu to możliwość nadużycia i preparowania ocen. - Czy blokowane jest IP komputera z którego jest więcej niż 1 opinia? Skąd wiadomo, że to nie konkurencja tworzy opis? - zastanawia się Julia Markiewicz z Fabryki Kadr, firmy zajmującej się doradztwem personalnym. Nie ma skutecznych sposobów by weryfikować wypowiedzi użytkowników, którzy z wiadomych względów wolą pozostać anonimowi.

Gdyby komentarze musiały być sygnowane imieniem i nazwiskiem bardzo prawdopodobne jest, że przyrost contentu w serwisie zmalałby drastycznie. - Są duże możliwości nadużycia przez rozczarowanych ex-pracowników albo nawet biznesowych wrogów danej firmy - podkreśla Andrzej Pieniążek, prezes firmy Purcon Poland, również z branży human resources. - Z jednej strony pracownicy na pewno zasługują na możliwość swobodnej i nieskrępowanej niczym wypowiedzi na temat danej firmy, z drugiej jednak niebezpieczeństwa z tym związane są trudne do opanowania - dodaje Pieniążek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Robert dorniak
  • Robert dorniak
  • 28.06.2011 22:21

przestrzegam wszystkich przed firmą A-TRADE international expres z angli oszukują pracowników nie płacą pensji wykorzystają cie na maksa i wyrzucą jak zurzytą szmate przestrzegam także firmy nie zadawajcie się z nimi oni niedotrzymują terminów a jak już dotrzymają to ich kierowca jedzie z zapałkami w oczach a niekiedy nawet zapalki nie pomagają więc wkłada w te oczy sztachety z płotu aby sie nie połamały a on nie zasnął uwaga na nich

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polecam 4chan - poza anonimowym obsmarowaniem można wstawić czyjeś zdjęcie i doczekać się przeróbek;]. Niestety tematy szybko znikają, najprawdopodobniej z powodów technicznych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszystko juz było.
Za komuny do obsmarowywania szefów i instytucji służyły tez anonimy, kierowane do Komitetetów Partyjnych.
Zmieniła sie tylko forma, dzięki której oceny obiektywne i oszczerstwa dostępne są dla wszystkich czytajacych. Raczej - podejrzewam - ze wskazaniem na to drugie. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 23.04.2009 14:46

chetnie osmaruje swojego :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ za niezłe wyczajenie. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.