Facebook Google+ Twitter

Masz dość zaniedbanych pociągów? Zrób zdjęcie i wyślij je PKP

Brudne i zaniedbane przedziały, brak papieru i mydła w toalecie. Masz dość podróży pociągiem w takich warunkach? Jeśli tak, to zrób zdjęcie bałaganu i wyślij je kolejarzom.

PKP Intercity ruszyło z akcją "Czysty Wagon". Fot. Creative Commons Uznanie autorstwa na tych samych warunkach. Wikimedia Commons / Fot. Bardrock Dla nikogo nie jest zaskoczeniem, że w pociągach porządek to rzadkość. Doskonale wiedzą o tym pasażerowie, którzy podróżują koleją, a także ekipy sprzątające składy w przerwie pomiędzy kursami.

PKP Intercity postanowiło to zmienić. Akcja "Czysty wagon" ma pomóc w utrzymaniu porządku w składach. Każdy z pasażerów do 10 grudnia na adres czystywagon@intercity.pl może wysłać zdjęcia czy filmy pokazujące bałagan w pociągach.

- Brak mydła, brak papieru toaletowego, wtedy może to po pierwsze sfotografować i następnie napisać krótki komentarz- mówi Jarosław Gacki z PKP Intercity. Zaznacza, że ważne, żeby napisać jakiej relacji był pociąg.

Jak podaje TVN Warszawa na podstawie nadesłanych materiałów zostanie sporządzony raport i zostaną podjęte odpowiednie kroki, aby poprawić sytuację na kolei.

Kolejarze zapewniają, że robią wszystko, aby w kursujących składach panował porządek. - To jest może takie górnolotnie określone, ale ważne jest budowanie społeczeństwa obywatelskiego. Pasażerowie w pewnym sensie, też czują się odpowiedzialni za tą kolej, że chcą żeby było lepiej – zaznacza Gacki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

W ciągu ostatnich 2 tygodni jechałam kilkoma pociągami:
-Warszawa-Lublin (TLK)
-Lublin - Warszawa (TLK)
-Warszawa-Kraków (TLK)
-Kraków - Warszawa (IC).

Byłam naprawdę pozytywnie zaskoczona. Ubikacja była nie tyle brudna, co po prostu brzydka, za to w przedziałach było ładnie i schludnie. Inna sprawa, że jeszcze rok temu polowa tras które tu wymieniłam była obsługiwana przez Przewozy Regionalne i jakość była zupełnie inna - niestety o wiele gorsza. Tak więc - chyba jest ciut lepiej. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja się z Panem całkowicie zgadzam. PKP nie jest bez winy, ale zwracam uwagę, że od dawna w mediach mówi się tylko o jednym winowajcy, a niemal w ogóle nie promujemy postaw typu "zostaw po sobie czysty kibel" itp. Więc niech kolej więcej sprząta, pasażerowie mniej brudzą i coś się zacznie dziać :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak za bardzo PKP bym nie bronił, bo wystarczy przyjrzeć się kątom,podłodze i kiblom w wagonach . Tam jest zadomowiony, prehistoryczny BRUD. To kwestia staranności i techniki sprzątania. Sama miotła nie wystarczy. Zdecydowana większość pasażerów nie maluje ścian, nie rysuje szyb, nie tnie siedzeń, ale po prostu nanosi normalne błoto i piach z ulic i peronów, wrzuca śmieci do koszy, sika do muszli ( albo w pobliżu)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawostką jest to, że w Polsce dużo mówi się o złej kolei, w której jest brudno, a nigdy o pasażerach, którzy robią ten bałagan. To jak to jest ? Pasażerowie muszą podróżować w koszmarnych warunkach, bo na bocznicach wredni kolejarze w wolnych chwilach robią syf ??? Nie chcę bronić kolejarzy, ale mam od jakiegoś czasu wrażenie, że zapomnieliśmy skąd się bierze taki, a nie inny stan tych wagonów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A co z innymi "poza intercityowymi" pociągami ? Nadal brud?
Z drugiej strony dziwi mnie forma.
"Każdy z pasażerów do 10 grudnia na adres czystywagon@intercity.pl może wysłać zdjęcia czy filmy pokazujące bałagan w pociągach" .
Czyli to jakiś jednorazowy PR, taki żeby potem w rocznym sprawozdaniu ładnie wyglądało, że gigant kolejowy dba o czystość ? To przecież jakaś bzdura, bo pasażer ma prawo ZAWSZE skarżyć się na brud, a przewoźnik powinien ZAWSZE , a nie tylko w ramach jakiejś śmiesznej "akcji" dbać o czystość.

PKP komuś płaci za sprzątanie, to powinno pilnować by robota była wykonywana RZETELNIE. Po prostu. Po co wymyślać akcje?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.