Facebook Google+ Twitter

Masz dość zaniedbanych pociągów? Zrób zdjęcie i wyślij je PKP

Brudne i zaniedbane przedziały, brak papieru i mydła w toalecie. Masz dość podróży pociągiem w takich warunkach? Jeśli tak, to zrób zdjęcie bałaganu i wyślij je kolejarzom.

PKP Intercity ruszyło z akcją "Czysty Wagon". Fot. Creative Commons Uznanie autorstwa na tych samych warunkach. Wikimedia Commons / Fot. Bardrock Dla nikogo nie jest zaskoczeniem, że w pociągach porządek to rzadkość. Doskonale wiedzą o tym pasażerowie, którzy podróżują koleją, a także ekipy sprzątające składy w przerwie pomiędzy kursami.

PKP Intercity postanowiło to zmienić. Akcja "Czysty wagon" ma pomóc w utrzymaniu porządku w składach. Każdy z pasażerów do 10 grudnia na adres czystywagon@intercity.pl może wysłać zdjęcia czy filmy pokazujące bałagan w pociągach.

- Brak mydła, brak papieru toaletowego, wtedy może to po pierwsze sfotografować i następnie napisać krótki komentarz- mówi Jarosław Gacki z PKP Intercity. Zaznacza, że ważne, żeby napisać jakiej relacji był pociąg.

Jak podaje TVN Warszawa na podstawie nadesłanych materiałów zostanie sporządzony raport i zostaną podjęte odpowiednie kroki, aby poprawić sytuację na kolei.

Kolejarze zapewniają, że robią wszystko, aby w kursujących składach panował porządek. - To jest może takie górnolotnie określone, ale ważne jest budowanie społeczeństwa obywatelskiego. Pasażerowie w pewnym sensie, też czują się odpowiedzialni za tą kolej, że chcą żeby było lepiej – zaznacza Gacki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

W ciągu ostatnich 2 tygodni jechałam kilkoma pociągami:
-Warszawa-Lublin (TLK)
-Lublin - Warszawa (TLK)
-Warszawa-Kraków (TLK)
-Kraków - Warszawa (IC).

Byłam naprawdę pozytywnie zaskoczona. Ubikacja była nie tyle brudna, co po prostu brzydka, za to w przedziałach było ładnie i schludnie. Inna sprawa, że jeszcze rok temu polowa tras które tu wymieniłam była obsługiwana przez Przewozy Regionalne i jakość była zupełnie inna - niestety o wiele gorsza. Tak więc - chyba jest ciut lepiej. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja się z Panem całkowicie zgadzam. PKP nie jest bez winy, ale zwracam uwagę, że od dawna w mediach mówi się tylko o jednym winowajcy, a niemal w ogóle nie promujemy postaw typu "zostaw po sobie czysty kibel" itp. Więc niech kolej więcej sprząta, pasażerowie mniej brudzą i coś się zacznie dziać :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak za bardzo PKP bym nie bronił, bo wystarczy przyjrzeć się kątom,podłodze i kiblom w wagonach . Tam jest zadomowiony, prehistoryczny BRUD. To kwestia staranności i techniki sprzątania. Sama miotła nie wystarczy. Zdecydowana większość pasażerów nie maluje ścian, nie rysuje szyb, nie tnie siedzeń, ale po prostu nanosi normalne błoto i piach z ulic i peronów, wrzuca śmieci do koszy, sika do muszli ( albo w pobliżu)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawostką jest to, że w Polsce dużo mówi się o złej kolei, w której jest brudno, a nigdy o pasażerach, którzy robią ten bałagan. To jak to jest ? Pasażerowie muszą podróżować w koszmarnych warunkach, bo na bocznicach wredni kolejarze w wolnych chwilach robią syf ??? Nie chcę bronić kolejarzy, ale mam od jakiegoś czasu wrażenie, że zapomnieliśmy skąd się bierze taki, a nie inny stan tych wagonów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A co z innymi "poza intercityowymi" pociągami ? Nadal brud?
Z drugiej strony dziwi mnie forma.
"Każdy z pasażerów do 10 grudnia na adres czystywagon@intercity.pl może wysłać zdjęcia czy filmy pokazujące bałagan w pociągach" .
Czyli to jakiś jednorazowy PR, taki żeby potem w rocznym sprawozdaniu ładnie wyglądało, że gigant kolejowy dba o czystość ? To przecież jakaś bzdura, bo pasażer ma prawo ZAWSZE skarżyć się na brud, a przewoźnik powinien ZAWSZE , a nie tylko w ramach jakiejś śmiesznej "akcji" dbać o czystość.

PKP komuś płaci za sprzątanie, to powinno pilnować by robota była wykonywana RZETELNIE. Po prostu. Po co wymyślać akcje?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.