Facebook Google+ Twitter

Masz kłopot – idź do wróżki?

Na czym można w Polsce zrobić dziś biznes? Na wszystkim. Zwłaszcza, że lista zawodów zarejestrowanych oficjalnie w naszym kraju jest spora - ponad 60 tys., a jednym z nich jest zawód wróżki.Z najnowszych informacji sieciowych wynika, że coraz większą popularność zdobywa zawód wróżki i wróżbity. To bardzo ambitne zajęcie i opłacalne. Choć stosunkowo drogie są wizyty u wróżbity, to mają one powodzenie. Być może z tych powodów płyną naciski, aby wykluczyć wróżki/wróżbitów z listy zawodów.

Jak i na czym można w Polsce zrobić dziś biznes? Zwyczajnie i na wszystkim. Trzeba tylko mieć dobry pomysł, szczere chęci do pracy i dużo inwencji w rozwijaniu pomysłu i planów. A czy trzeba mieć jakiś wyuczony zawód lub pozwolenie na realizację zawodu? Owszem, trzeba mieć. Podobno w kraju jest obecnie w rejestrach ponad 60 tysięcy różnych zawodów. Czy ktoś potrafi z pamięci je wyliczyć? Chyba nie. Bo to niemożliwe żeby tyle tysięcy profesji zapamiętać. Na ogół wszyscy lub prawie wszyscy znamy kilka czy kilkanaście najpopularniejszych i to wystarczy.

Wiemy przecież, że jest lekarz, pielęgniarka, architekt, adwokat, sędzia, prokurator, policjant, nauczyciel, przedszkolanka (to też nauczyciel), maszynista, motorniczy, pilot, marynarz, dziennikarz, fotograf, malarz, pisarz. Jednak mało, kto wie, że jest również zawód: matematyk, naukowiec, urzędnik, fotograf, hycel, sekserka, kiper. Ale jest także: astrolog, wróżbita, jasnowidz, radiesteta, bioenergoterapeuta. Z najnowszych informacji sieciowych wynika, że coraz większą popularność zdobywa zawód wróżki i wróżbity. To bardzo ambitne zajęcie i opłacalne. Choć stosunkowo drogie są wizyty u wróżbity, to mają one powodzenie. Być może z tych powodów płyną naciski, aby wykluczyć wróżki/wróżbitów z listy zawodów.

Domagają się tego, jak podaje interia.pl, przede wszystkim naukowcy. Chcą wykluczenia z listy zawodów takich profesji jak: astrolog, wróżka/wróżbita, refleksolog, jak i radiesteta i bioenergoterapeuta. Wystosowali w tej sprawie do Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej (MPiPS) list otwarty, w ramach protestu na opublikowanie przez Urząd Pracy (instytucję podległą Ministerstwu Pracy i Polityki Społecznej), dokumentu pod nazwą "Klasyfikacja zawodów i specjalności". W odpowiedzi na to rzeczniczka MPiPS, wyraziła sprzeciw ministerstwa, akcentując, że wróżbita, astrolog, czy bioenergoterapeuta to takie same zawody jak naukowiec, lekarz, czy matematyk.

Warto wiedzieć, że wykaz (spis) zawodów, nie ma żadnej mocy prawnej. To tylko zwyczajny urzędowy, o charakterze porządkującym, wykaz profesji istniejących w kraju, ogłaszany co dwa lata. Zresztą wykaz taki jest skutkiem rozporządzenia, które wyszło w 2004 roku a według rzeczniczki MPiPS "zawód wróżki zawsze się na tej liście znajdował". Niestety, nie jest tak, że biuraliści ministerialni wystawiają w Internecie listę profesji wziętych z "sufitu". O wpis konkretnego zawodu na listę, moją prawo wnioskować stowarzyszenia zawodowe, urzędy, a nawet osoby prywatne. Zgłoszenia weryfikuje Departament Rynku Pracy i na ogół rozpatruje je pozytywnie. Oczywiście są zawody, których "nie można wpisać na listę", np. nielegalne, takie jak "mafioso czy stręczyciel" – czytamy w informacji PAP.

Praca wróżki i wróżbity, wszędzie także w Polsce przynosi niezły zarobek, toteż zawód ten cieszy się coraz większym powodzeniem. Ciągle "rodzą się" nowe osoby - panie i panowie w tym zawodzie, bo klientów stale przybywa. Dzisiaj, podobnie jak przed wiekami - z usług wróżbiarskich korzystają ludzie zwykli oraz dobrze sytuowani a nawet wysoko postawieni. Nie gardzą nimi także przedstawiciele ekip rządzących, w tym zarówno na Wschodzie jak i na Zachodzie. W Europie podobno przodują pod tym względem Włochy i Rosja, gdzie do zwyczaju weszło, niemal nagminne i regularne wysłuchiwanie przepowiedni wróżbitów i jasnowidzów przez hierarchię rządzącą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.