Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1404 miejsce

Masz konto w Banku Spółdzielczym? Uważaj na nowe opłaty

Nowy rok, nowe możliwości, ale i nowe opłaty. Banki Spółdzielcze idą z postępem, jednak kosztem klienta. Po sprawdzeniu salda w bankomacie, z mojego konta w Banku Spółdzielczym w Rabie Wyżnej, zniknęło dwa złote. Postanowiłem to sprawdzić.

 / Fot. Roman Pawlikowski"Działamy lokalnie, myślimy globalnie". Dobre hasło, trafiające do małych lokalnych społeczności i nie tylko, bo przecież Banki Spółdzielcze, to prawie jak rodzina, ale... .
Grupa BPS, do której należy wspomniany Bank Spółdzielczy, wprowadziła nową prowizję. Od stycznia tego roku, zapłacimy 2 złote za każdorazowe sprawdzenie salda w bankomacie. Czy jest to działanie lokalne, czy myślenie globalne? Dla czego klient ma płacić, za sprawdzanie stanu swoich środków finansowych w bankomacie własnego banku?

W telefonicznej rozmowie z pracownikiem banku, dowiedziałem się, że jest to wynikiem zmiany operatora obsługującego system kart płatniczych. W umowie między operatorem a bankiem, jest zawarta taka właśnie prowizja: dwa złote za operację sprawdzania salda. W zamian bank oferuje nowoczesną kartę z chipem, w systemie on-line, która pozwala na wymianę danych finansowych naszego rachunku w czasie rzeczywistym i umożliwia płacenie przez internet. Niestety, nie ma nic za darmo. Dotychczasowa karta Visa off-line, wydawana do konta, kosztowała 29 zł na 24 miesiące. Nowa karta to koszt 1,90 zł. miesięcznie, co w okresie 2 lat daje kwotę 45,60 zł.

Zmiany zachodzące w Banku Spółdzielczym związane z nowoczesnymi kartami płatniczymi, są jak najbardziej pozytywne. Związana z tym większa opłata za Visę jest do przyjęcia, ale pomysł z prowizją za saldo? W dodatku 2 zł to nie mało. Czy bank przypadkiem nie chce upiec dwu pieczeni na jednym ruszcie? Przy okazji zmian, poszukać prowizji?

Osobiście sprawdzam saldo prawie przy każdej wypłacie środków, czyli 10-15 razy w miesiącu. W obecnej sytuacji będę zmuszony do zmiany banku lub do "gry w ciemno" z bankomatem: wyda, nie wyda, jest kasa, czy już nie ma. Przecież nie "wyrzucę" 20-30 zł na prowizję.

Ja sprawdzam wyciągi bankowe i nowa prowizja, "wpadła mi w oko", ale czy wszyscy klienci banku sprawdzają wydruki z operacji na rachunku? Sprawdzajmy wszystko, co dotyczy naszych pieniędzy dokładnie, bo może nas spotkać niemiłe rozczarowanie. W dzisiejszych czasach, gdy banki szukają oszczędności i dodatkowych pieniędzy, trzeba mieć "oczy dookoła portfela".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

zuweggxhj
 • zuweggxhj
 • 14.07.2011 16:09

uY5jQ9 <a href="http://iciyehecjfpo.com/">iciyehecjfpo</a>, [url=http://whbmizwtuaxk.com/]whbmizwtuaxk[/url], [link=http://orozdeoyrwol.com/]orozdeoyrwol[/link], http://vufcupnunjpb.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń
Anka
 • Anka
 • 10.06.2011 22:13

W mbanku sprawdzenie salda w bankomacie tez kosztuje 1 zł, nie jest to coś niezwykłego. Banki zarabiają na dodatkowych opcjach, to w końcu nie są instytucje charytatywne. Banki spółdzielcze mają za to tańsze kredyty. Poza tym w dobie internetu można kontrolować to co dzieje się na koncie z naszymi pieniędzmi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
benybeny
 • benybeny
 • 15.05.2011 22:12

Biednemu zawsze wiatr w oczy, na szczęście jest kilka innych ofert na rynku
www.osobiste.dobrekonto.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń
klientka
 • klientka
 • 21.02.2011 14:06

A co do mBank to oby Pan nie miał probnlemów nigdy z reklamacją, bo tam niestety nie ma komu nakrzyczeć w twarz i zapyskować jeśli coś będzie nie tak,

Komentarz został ukrytyrozwiń
Nieznany
 • Nieznany
 • 20.02.2011 22:28

ING Direct ma konto 0zł, mBank ma konto 0 zł. Wystarczy dobrze poszukać, aby sporo zaoszczędzić.
Pekao jest dla straceńców lubiących wyskakiwać z kasy. Tak samo inne banki, które rąbią prowizje i opłaty za prowadzenie konta i przelewy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
klientka
 • klientka
 • 18.02.2011 15:03

A ja jestem zadowolona z BS. A jeśli uważacie że te opłaty to dużo to radzę przenieść konto do Pekaosa ( dla mniej wtajemniczonych to ten z żubrem) gdzie za rachunek osobisty zapłacimy 15 zł, za obsługę karty 1 zł a pozostałe opłaty tez nie małe włącznie z kradzieżą pieniędzy z mojego rachunku. Więc myślę że te BS-owskie opłaty to niewiele w porównaniu z bankami komercyjnymi. A SKOKI to rzeczywiście zdziercy

Komentarz został ukrytyrozwiń
Robert Jurczak
 • Robert Jurczak
 • 17.02.2011 16:20

Co SKOK-ów to w zupełności się z wami zgadzam. Ale trudno oczekiwać po nich czegoś innego skoro są to tylko kasy oszczędnościowe pozbawione wszelkich kontroli nadzoru bankowego , bankowego funduszu gwarancyjnego itp. Nastawione są tylko na łupienie klienta z kasy. Co do BS to tutaj sprawa jest inna. Ja przynajmniej jestem spokojny o moje pieniądze bo gwarantuje mi to fundusz gwarancyjny, porównywałem też opłaty prowizyjne z innymi bankami i nie ma dramatycznej różnicy. Jeśli się wgłębicie w opłaty w innych bankach ( zwłaszcza te małym druczkiem) To samo dotyczy kredytów i lokat. Są opłaty za przelew przez neta , za kartę itp a jeśli nie ma ich w innych bankach to są ukryte pod inną prowizją zazwyczaj. Zresztą BS to bank działający lokalnie jak zauważył Roman i nie posiada kilkuset oddziałów po całej Polsce tylko zazwyczaj 3-4...Z drugiej strony opłata za sprawdzenie salda w bankomacie swojego banku to już lekka przesada...

Komentarz został ukrytyrozwiń
inga
 • inga
 • 05.02.2011 07:19

Właśnie dałam się nabrac na SKOK Stewczyka ,dopiero po podpisaniu dokumentów dowiedziałam się,że muszę płacic za ich gazetki,wpisowe,które w razie rezygnacji otrzymam, niestety już nie w całości i dopiero po roku od rezygnacji.Ale przy rozmowie wstępnej pracownicy Skoku omijają temat opłat,jedynie mówią o korzyściach,niestety miernych ,jak się okazuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przemysławie, masz rację, coś w tym jest. Opłata za prowadzenie konta, opłata za przelew zrobiony przez neta, opłata za kartę i wspomniane nieszczęsne prowizje za sprawdzanie salda. A oprocentowanie rachunku na poziomie dziesiątych części procenta. Po roku regularnych przelewów na poziomie średniej krajowej, odsetki za cały rok to ok. 1 zł. Grubo jest :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

BS i SKOK to najdroższe instytucje finansowe (te drugie to parafinansowe). Przecież tak nie łupią klientów nawet banki komercyjne. SKOK to już w ogóle ewenement.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.