Facebook Google+ Twitter

Masz na co narzekać? Wstąp do pierwszego w Polsce Chóru Narzekań!

Chór Narzekań Mieszkańców Wrocławia wystąpi po raz pierwszy 13 kwietnia w ramach 29. Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Lubisz sobie ponarzekać? Nie marnuj energii, przyjdź na spotkanie organizacyjne i narzekaj do woli!

Chór Narzekań z Helsinek, 2006 r. / Fot. Heidi Piiroinen29. Przegląd Piosenki Aktorskiej ogłasza nabór do Chóru Narzekań Mieszkańców Wrocławia! 15 marca o godz. 12 na widowni Teatru Muzycznego „Capitol” we Wrocławiu odbędzie się pierwsze spotkanie wszystkich chętnych do wspólnego narzekania. Nie trzeba wysyłać żadnych zgłoszeń, nieważny jest wiek, płeć ani rodzaj głosu. Wystarczy, że masz na co narzekać i lubisz śpiewać, choć niekoniecznie umiesz…

Pomysł narodził się w Helsinkach


Ideę Chóru Narzekań po raz pierwszy wprowadzono w życie w Helsinkach. Tellervo Kalleinen i Oliver Kochta-Kalleinen zastanawiali się nad tym, jak można zagospodarować olbrzymią energię, którą ludzie Chór Narzekań z Hamburga, 2006 r. / Fot. Frank Lźsingcodziennie marnują na narzekanie i… stworzyli pierwszy na świecie chór narzekań, który liczy ponad 90 członków (w większości są to kobiety). O czym śpiewali chórzyści w Helsinkach? O tym, że zawsze przegrywają ze Szwedami w hokeja i w finale Eurowizji, że niektórzy pasażerowie transportu publicznego brzydko pachną, wyrażali też m.in. swoje niezadowolenie z dzwonków w telefonach komórkowych oraz z pracy. Projekt Chóru Narzekań szybko podchwyciły inne kraje i miasta, np. Birmingham (narzekali m.in. na nieprzyjaznych kierowców autobusów, zgniłe banany i powolne komputery), Sankt Petersburg (narzekano np. na niespełnioną romantyczną miłość), Hamburg, Jerozolima, Melbourne, Budapeszt czy miejscowość Juneau na Alasce.

Wrocławski Chór Narzekań pierwszy w Polsce


Pomysł Chóru Narzekań we Wrocławiu postanowił zrealizować Konrad Imiela – szef Teatru Muzycznego „Capitol”, dyrektor artystyczny Przeglądu Piosenki Aktorskiej, a zarazem moderator tekstu wrocławskiego Narzekaniu towarzyszy wiele emocji (Sankt Petersburg) / Fot. Yuriy Rumiantschóru.
- Mój nauczyciel angielskiego pokazał mi stronę www.complaintschoir.org. To było rewelacyjne odkrycie. Można narzekać w domu, do telewizora albo członków rodziny. Ale można też podejść do rzeczy, które nas denerwują, z dystansem i uczynić z nich temat zabawy słowno-muzycznej. W ten sposób żadnego problemu się nie rozwiąże, ale życie na pewno będzie minimalnie zabawniejsze - mówił Konrad Imiela w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej". - Ważne, żeby ludzie narzekali na bardzo konkretne sprawy, np. na to, że tramwaj, którym dojeżdżają do pracy, codziennie spóźnia się o trzy minuty albo że mąż nie wiesza swojego płaszcza na wieszaku, tylko rzuca na tapczan. Dla mnie Chór Narzekań będzie realizacją idei festiwalu piosenki aktorskiej - najprawdziwsze emocje zostaną zawarte w zwartej formie piosenki.

Oprawą muzyczną zajmie się Rafał Karasiewicz. Pytanie brzmi - gdzie wystąpi chór? Jak zapowiadają Chór Narzekań z Sankt Petersburga, 2006 r. / Fot. Yuriy Rumiantsorganizatorzy, nie będzie to żadna z wrocławskich sal koncertowych ani teatralnych. Miejsce zależy od tego, na co będą narzekać członkowie chóru. Happening może zostać przeniesiony pod ratusz, urząd wojewódzki, szpital lub na jakieś skrzyżowanie.

Pierwsze spotkanie wszystkich chętnych do wspólnego narzekania już 15 marca. Kolejne próby odbędą się między 15 marca a 12 kwietnia. Chór Narzekań wystąpi 13 kwietnia w ramach 29. Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Koncert będzie rejestrowany, wszyscy narzekający otrzymają po występie pamiątkową płytę DVD z nagraniem. Równolegle do wrocławskiego powstaje warszawski chór narzekających, jednak Chór Narzekań Mieszkańców Wrocławia wystąpi jako pierwszy.

Więcej informacji na www.ppa.art.pl oraz www.complaintschoir.org

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Ogromny plus za artykuł, ciekawy temat, oby więcej takich. :) koncert może być zabawny i chyba każdy z nas mógłby na coś lub kogoś ponarzekać, tylko że jeden robi to częściej i głośniej, a drugi rzadziej. I tych drugich nazwałbym życiowymi optymistami, tych pierwszych odwrotnie. :) (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ponieważ Polacy uwielbiają narzekać to myślę, że takie chóry powinny powstać we wszystkich dużych aglomeracjach miejskich ... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Krzysiek, zapraszam! Ponarzekamy razem :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

nie cierpię narzekać! ale pomysł i artykuł dobry (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

To ja idę na dworzec i jazda do Wrocławia... choć... to tak daleko... drogie bilety... pkp, druga klasa... poziągi się spóźniają...
;)
Ciekawy materiał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dokładnie. Powiedz, że dostaną darmowe DVD ze swojego występu, może to ich skusi :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wiesz jak to jest z narzekaczami.... ;-)
Narzekacz zawsze znajdzie jakieś "ale"...
Ale będę ich namawiać. Może jak się tak śpiewająco powynarzekają to nie będą potem zatruwać życia wszystkim wokoło

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jagusia - w warszawie też taki powstaje, może będą mieli bliżej :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i fajnie! Będziemy mieć Reprezentacyjny Chór Narzekaczy.
Już kilku osobom zaproponowałam żeby wstąpiły do tego chóru, ale narzekają że do Wrocławia za daleko ... ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chór będzie występował chyba tylko w sezonie letnim, na stadionach. Bo tylu chętnych do narzekań nie pomieści żadna sala koncertowa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.