Facebook Google+ Twitter

Masz nadmiar pościeli? Podziel się z pacjentkami DCO we Wrocławiu

Wolontariusze Fundacji Dobrze, że Jesteś zbierają pościel dla pacjentek Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu. Na oddziale ginekologii operacyjnej ma być weselej i bardziej domowo.

Panie przebywają na oddziale ginekologii operacyjnej stosunkowo krótko. Przechodzą tutaj jednak trudne badania i skomplikowane operacje. Choć pomieszczenia w świeżo wyremontowanym budynku DCO są nowoczesne, schludne i czyste, to jednak dominuje w nich słynna szpitalna biel. Wolontariusze chcą, by zagościło tutaj więcej... "domu". Niedawno w damskiej łazience pojawiło się ozdobne lustro, a nad łóżkiem każdej pani, wisi antyrama z wypisanym (zmywalnym flamastrem) jej imieniem. Teraz pora, by wymienić białą, gładką i cokolwiek wysłużoną pościel, na pogodne wzory w kwiatki.

Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz!

Już rozpoczęła się zbiórka w obrębie samej fundacji, ale zaproszeni do udziału są wszyscy. Potrzeba schludnych powłoczek na poduszki i kołdry (160x200 cm) oraz prześcieradeł. Pościel może być nowa lub używana, jednokolorowa albo we wzory, ze 100% bawełny lub flaneli (uwaga: nie może być z kory!). Potrzeba łącznie 75 zestawów, ale nadwyżka na pewno będzie spożytkowana.

Poszczególne sztuki mogą pochodzić z różnych kompletów. Z wdzięcznością przyjęte będzie np. zielone prześcieradło i niebieska poduszka. Kto częściej gości na oddziale onkologicznym, ten wie, jak wiele zmienia nawet pojedynczy kwiat w wazonie, stojącym na szafce nocnej. A co dopiero kolorowa pościel!

Kontakt:

tel. kom.: +48 530 505 863
e-mail: agnieszka.daruk@dobrzezejestes.pl


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Nie mogę wysłać tekstu do moderacji, bo program mi zgłasza, że odredakcyjny tytuł za długi. Wkleję tu:

KOREKTA DANYCH KONTAktowych:
tel. kom.: +48 530 505 863
e-mail: agnieszka.daruk@dobrzezejestes.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

"a nad łóżkiem każdej pani," - przecinek zbędny (błąd)
"Teraz pora, by wymienić białą, gładką i cokolwiek wysłużoną pościel, na pogodne wzory w kwiatki". Przecinek po słowie "pościel" zbędny (błąd).

Poza tym ok

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.