Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6486 miejsce

Masz prawo do komfortu! Intymne nawilżenie bez alergii

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-06-15 08:29

Wiele razy miałaś ochotę na seks ze swoim partnerem, ale z powodów przypadłości tzw. ginekologicznych musiałaś obejść się smakiem? Jeśli zdarza się to często, może właśnie u ciebie przyczyną tego stanu rzeczy jest niedostateczne nawilżenie.

Niedostateczne nawilżenie pochwy, inaczej suchość pochwy - zadasz pytanie: co ma jedno do drugiego ? Odpowiedź jest prosta.

Jeśli u ciebie nie ma dostatecznego nawilżenia, w trakcie stosunku dochodzi do mikrouszkodzeń błony śluzowej pochwy. Te mikro uszkodzenia to nic innego jak małe ranki, których nie widzimy gołym okiem, ale one są. Co dzieje się dalej? Przez te mikrouszkodzenia wnikają drobnoustroje (bakterie, grzyby) i jeśli masz jeszcze osłabioną odporność, w błyskawicznym tempie dochodzi do tzw. grzybicy pochwy.

Czytaj też: Lubrykanty - przegląd najpopularniejszych środków nawilżających


Musisz wtedy udać się do lekarza ginekologa, który zleci odpowiednią dla ciebie terapię. Po wyleczeniu wiele kobiet zgłasza, że ma uczucie suchości w pochwie. Wtedy, jak dobrze trafisz, ktoś poleci ci intymny żel lub płyn nawilżający. I bardzo dobrze, bo to złagodzi nieprzyjemne uczucie.

I tu przechodzimy do sedna sprawy. Większość preparatów do intymnego nawilżenia, które znajdują się na naszym rynku, w swoim składzie posiada glicerynę. Cóż to takiego? Krótko mówiąc chemicznie - wielocukier. Teraz mała dygresja kulinarna. Robiłaś kiedyś ciasto drożdżowe? Jednym ze składników są drożdże. Aby szybciej rosły dajemy im cukier. Widzisz analogię?

I tak zatoczyłyśmy koło i wracamy do naszego problemu. Masz skłonność do grzybic, leczysz je, zapobiegawczo stosujesz żele na bazie gliceryny i znów masz grzybice. Cóż jak sama widzisz dajesz swoim drożdżakom pożywkę, aby miały na czym się rozwijać - glicerynę.

Czytaj też: Seks fryzura czyli krótko o depilacji intymnej


Cóż w takim razie mam zrobić? - zadasz pytanie.

Po pierwsze czytaj składy produktów, które kupujesz. Może to i uciążliwe, ale przynajmniej wiesz, co stosujesz.

Po drugie szukaj produktu, który spełni twoje oczekiwanie.

Mogę Ci podpowiedzieć, że ja na razie znalazłam tylko jeden w Polsce taki produkt. Produkt ten oprócz braku w swoim składzie gliceryny nie zawiera także parabenów, czyli środków konserwujących, które to najczęściej są przyczyną uczuleń u osób ze skłonnością do alergii.
Pamiętaj każda z nas jest wyjątkowa i wymaga wyjątkowego traktowania. I każda z nas ma prawo do przyjemności i komfortu!

Autor: Beata Górak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.