Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8933 miejsce

Masz problem prawny? W Gliwicach pomogą za darmo

W Gliwicach działa Biuro Porad Obywatelskich, gdzie doradcy udzielają bezpłatnych porad w sprawach obywatelskich i prawnych. Ta szczytna idea powinna funkcjonować w całym kraju. Zapoznajcie się z działalnością gliwickiego BPO.

http://www.bpogliwice.free.ngo.pl

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

kasia ziemba
  • kasia ziemba
  • 14.05.2012 00:41

witam serdecznie mam pytanie

moi sasiedzi z pietra wyzej w wynajetym mieszkaniu załozyli meline alkoholowa i posiadaja monitoryngi inwigilujace gdzie inwigiluja moja osobe moje mieszkanie bezprawnie zwrociłam sie w tej sprawie na pismie do administratora budynku administartor budynku niechcial tymi sasiadami zajac sie stanowiska odeslal pismo moje do mopsu.mops nie majac zadnego rozeznania wniosl pozew do sadu o odddanie mnie do szpitala psychitrycznego na przymusowe leczenie
bo pisze pisma do administartora budynku bo pisze pisma na policje
jak mam sformułowac prywatny akt oskarzenia jeden przeciw mopsowi i drugi przeciw sasiadom z pietra wyzej ktorzy posiadaja bezprawnei monitoryngi inwigilujace moje bezprawnie zycie moje mieszkanie

naruszajc moje dobra osobiste bezprawnie

policja odmowiła potwierdzenie posiadnych monitoryngow przez sasiadow powiedzieli bedac na rozmowie mam kupic prywatnie monitoryng nagrac i zapisac monitorowanie mojej osoby i mojego mieszkania przez sasiadow oni dopiero potwierdza



wiadomo mi jest ze jestem inwigilowana bo wszedzie przemieszczaja sie za mna gdzie jestem w mieszkaniu

moim stoją nade mna nad korzystaniem z laptopa posiadaja urzadzenia dmuchajce zimny wiatr w moja osobe chlodza moje mieszkanie
czyję wiejący strumien zimnego wiatru

Prosze o pomoc moj e-mail mardob2@op.pl

Z gory dziekuję za udzielona odpowiedz Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
kasia ziemba
  • kasia ziemba
  • 14.05.2012 00:41

witam serdecznie mam pytanie

moi sasiedzi z pietra wyzej w wynajetym mieszkaniu załozyli meline alkoholowa i posiadaja monitoryngi inwigilujace gdzie inwigiluja moja osobe moje mieszkanie bezprawnie zwrociłam sie w tej sprawie na pismie do administratora budynku administartor budynku niechcial tymi sasiadami zajac sie stanowiska odeslal pismo moje do mopsu.mops nie majac zadnego rozeznania wniosl pozew do sadu o odddanie mnie do szpitala psychitrycznego na przymusowe leczenie
bo pisze pisma do administartora budynku bo pisze pisma na policje
jak mam sformułowac prywatny akt oskarzenia jeden przeciw mopsowi i drugi przeciw sasiadom z pietra wyzej ktorzy posiadaja bezprawnei monitoryngi inwigilujace moje bezprawnie zycie moje mieszkanie

naruszajc moje dobra osobiste bezprawnie

policja odmowiła potwierdzenie posiadnych monitoryngow przez sasiadow powiedzieli bedac na rozmowie mam kupic prywatnie monitoryng nagrac i zapisac monitorowanie mojej osoby i mojego mieszkania przez sasiadow oni dopiero potwierdza



wiadomo mi jest ze jestem inwigilowana bo wszedzie przemieszczaja sie za mna gdzie jestem w mieszkaniu

moim stoją nade mna nad korzystaniem z laptopa posiadaja urzadzenia dmuchajce zimny wiatr w moja osobe chlodza moje mieszkanie
czyję wiejący strumien zimnego wiatru

Prosze o pomoc moj e-mail mardob2@op.pl

Z gory dziekuję za udzielona odpowiedz Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
Piotr M
  • Piotr M
  • 06.04.2012 21:11

Witam serdecznie,mam pytanie.Nie widzę się z dzieckiem już 1,5roku i nie płace alimentów bo nie mam pracy a bardzo mi zależy żeby się z dzieckiem widzieć. Bardzo proszę o pomoc bo nie wiem co mam zrobić:).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Biuro Porad Obywatelskich

ul. Zygmunta Starego 17
44-100 Gliwice

siedziba Powiatowego Centrum Organizacji Pozarządowych

tel.: 0 601 915 900
0 781 130 900
0 781 130 949
bpogliwice@free.ngo.pl

Biuro czynne :
w poniedziałek
od 13.00 do 15.00
na zapisy

Komentarz został ukrytyrozwiń
ruda felicja
  • ruda felicja
  • 05.07.2011 12:50

moj maz zlozyl wypowiedzenie z pracy dwutygodniowe za porozumieniem stron w umowie obowiazuje dwu tygodniowe wypowiedzenie po kilku dniach z zakladu pracy zadzwonili do niego ze tego wypowiedzenia nie przyjmuja czy moga tak zrobic kierownik sam podyktowal mu jaka forma ma byctego wypowiedzenia prosze o odpowiedz

Komentarz został ukrytyrozwiń
Teresa S.
  • Teresa S.
  • 30.04.2011 22:35

Witam,mam pytanie: czy dostane emeryturę po śmierci męża mając 53 lata?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Piotr Trzaska
  • Piotr Trzaska
  • 06.04.2011 10:46

Witam! Wraz z bratem, dostaliśmy po zmarłej Mamie, mieszkanie wraz z garażem. Zapis testamentu stanowił podział po 50%. Kilkukrotnie podejmowałem rozmowę z bratem, celem rozwiązania sprawy, czy to poprzez spłatę drugiej osoby czy tez sprzedaż mieszkania i podział po 50% zgodnie z zapisem testamentowym. Brat twierdzi ze chce zachować mieszkanie, ale nie ma pieniędzy a na sprzedaż nie wyraża zgody. Wystosowałem do brata pismo. Brat odpisał że chce by sąd rozstrzygnął spór, ponieważ sąd ustali wysokość raty miesięcznej w przypadku spłaty połowy wartości mieszkania. Zostałem zmuszony do wystąpienia na drogę sądową, czego chciałem uniknąć. W jakiej wysokości mogą być koszty przy założeniu sprawy oraz czy mógłbym prosić o wzór pisma jakie w tym przypadku należy złożyć w sądzie. Mój e-mail trzaska@neostrada .pl. Z góry dziękuje za udzieloną podpowiedz. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sylwia D
  • Sylwia D
  • 19.03.2011 11:51

Witam :) Mam sprawe i prosze o pomoc :) Moja kolezanka ma 15 letniego syna mieszkaja sami jej eks maz od dluzszego czasu nie placi alimentow wiadomo jakie czasy kazdy pieniadz sie liczy za cos trzeba zyc chcialabym jej pomoc ale nie bardzo wiem jak co ona powinna zrobic bardzo prosze o pomoc :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Nikola Harazim
  • Nikola Harazim
  • 17.01.2011 13:55

Witam serdecznie,mam pytanie.Wynajmuje mieszkanie juz 6 rok,gdy sie wprowadziłam z narzeczonym i 3letnia córka w mieszkaniu nie było licznika na wode,po roku urodziłam córke wiec było juz nas czworo,facet nadal nic nie mówił ani o liczniku ani nie zgłaszał w administracji ze na kawalerce gdzie wczesniej mieszkała jedna osoba sa juz 4,on na tym korzystał a my nie wiedzielismy ze zakłada sie licznik itp.w 2010r kazdy lokator czy ma licznik czy nie otrzymał pismo w którym była jakas kwota do zapłaty,my dostalismy do zapłaty 6tysiecy,facet sie od tego odwołał i wyszło po ponownym przeliczeniu 4tysiace,moje pytanie brzmi co mamy teraz zrobic??czy to nasza wina czy wina faceta który nam wynajał mieszkanie a nie załozył licznika,czy moze nam np.załozyc sprawe w sadzie???,gdy sie wprowadzilismy spisalismy umowe po roku wziełam slub chciałam zmienic umowe ze wzgledu na inne nazwisko i numer dowodu ale facet powiedział ze jak nam to nie przeszkadza to jemu tez nie,wiec umowa jest ale na moje panienskie nazwisko,prosze o porade bo chcemy sie wyprowadzic na wieksze mieszkanie ale sprawe z woda trzeba wyjasnic,prosze o pomoc mój meil nikol_19@tlen.pl