Facebook Google+ Twitter

Masz pytanie do prezydenta Krakowa? Zadaj je u nas!

Jesteś mieszkańcem grodu Kraka i leżą ci na sercu problemy twojego miasta? Teraz masz niepowtarzalną okazję, by zadać pytanie prezydentowi miasta, Jackowi Majchrowskiemu. Mam szansę przeprowadzić z nim wywiad, a Wy wziąć w nim udział wirtualnie.

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Jacek_Majchrowski_new.jpg / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/9c/Jacek_Majchrowski_new.jpg/419px-Jacek_Majchrowski_new.jpg Możecie pytać o wszystko, jednak głównym tematem będą zbliżające się wielkimi krokami wybory samorządowe. Postaram się przekazać większość zadanych przez Was pytań. Czekam na nie i mam nadzieję, że znajdzie się wiele osób zainteresowanych przyszłością Krakowa.

Pytania proszę wpisywać w komentarzach do tego tekstu do 5 lutego a najlepiej do jutra.
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, do spotkania może dojść jeszcze przed 12 lutego br. Czekam na wasze pytania i zainteresowanie !

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Wywiad odbędzie się 3 Marca br. w Krakowie i zostanie opublikowany do końca tego tygodnia. Oczywiście twoje pytanie też zostanie panu prezydentowi zadane !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli mój kalendarz nie kłamie, to mamy dziś 20 lutego. Wywiad miał zostać przeprowadzony przed 12. Hmmm jestem ciekaw czy zostało zadane moje pytanie. Jeśli tak, to jaka była odpowiedź. Czekam na ciąg dalszy :)
pozdrawiam, j

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak ja chętnie zadam pytanie:

Mieszkam w Szwajcarii, gdzie praktykuje się demokrację bezpośrednią, czyli mówiąc prostym językiem, pozwala się ludziom podejmować decyzje bezpośrednio. Mieszkańcy gmin i kantonów sami decydują, czy chcą mieć linię tramwajową, czy autobusową. Czy więcej radiowozów policyjnych, czy szkół, czy mniejsze czy wyższe podatki, etc... Według badaczy im większy stopień demokracji bezpośredniej (czyt. większe kompetencje mieszkańców i częstsze referenda, tym lepiej się wiedzie danej gminie, niższa korupcja, lepiej wykorzystywane środki, większa kontrola, etc...)

Co myśli Prezydent Krakowa o tym, aby pytać się o zdanie mieszkańców tego pięknego miasta za pomocą referendów? Jakie jest jego zdanie na temat demokracji bezpośredniej?

(polecam się przygotować na bzdurne argumenty np. dot. wysokich kosztów organizacji referend, głupoty mieszkańców, tzn, argument, że ludzie nie wiedzą, co jest dla nich najlepsze, są niekompetentni, można nimi manipulować etc...)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.