Facebook Google+ Twitter

Masz Samsunga Galaxy Note 7? Zwróć go sprzedawcy. Koreańska firma wycofuje z rynku swój produkt

Samsung poprosił partnerów o wycofanie z rynku modelu Galaxy Note 7. Firma przerwała też produkcję smartfonów. Wszystko po tym, jak pojawiły się przypadki pożarów egzemplarzy, które poddano wcześniej wymianie.

 / Fot. materiały prasoweNa początku września Samsung wezwał klientów do wymiany modeli Galaxy Note 7 po tym, jak pojawiły się przypadki przegrzewania się i w konsekwencji zapłonów. O skali kryzysu świadczyć może fakt, że Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego wydała rekomendację, w której zalecała by posiadacze Note'ów nie włączali ich na pokładach samolotów. Podobny dokument wydała też amerykańska Federalna Administracja Lotnictwa oraz wiele linii lotniczych.

Gdy problem wydawał się zażegnany świat obiegły informacje, że wybuchają również egzemplarze po wymianie realizowanej przez Samsunga. Jednym z najpoważniejszych był przypadek ewakuacji samolotu linii Southwest Airline na pokładzie którego zaczęło się dymić urządzenie jednego z pasażerów. Na szczęście sytuacja miała miejsce przed startem. Producent bronił się wówczas, że nie ma dowodów na to, że sytuacja miała związek z nowym Note'm 7.

10 października firma wydała oświadczenie, w którym informuje, że poprosi partnerów na całym świecie o wycofanie produktu z dystrybucji.

Serwis Bloomberg podał z kolei, że Samsung zdecydował się zrezygnować z dalszych prób ratowania Galaxy Note'a 7. Produkcja nie zostanie wznowiona.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.