Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14318 miejsce

Masz smartfon z Androidem? Uważaj na podejrzane SMS-y

Niebezpieczny wirus rozsyłany przy pomocy SMS-ów zagraża użytkownikom urządzeń z Androidem. Android.Wormle.1.origin jest w stanie m.in. wykradać dane i usuwać aplikacje. Lista jego możliwości jest pokaźna.

https://flic.kr/p/enrvPr / Fot. Kārlis Dambrāns/CC BY 2.0Android.Wormle.1.origin to robak rozsyłany SMS-em. Gdy pojawi się w urządzeniu z Androidem wysyła sygnał do serwerów kontrolowanych przez hakerów. W ten sposób przestępcy mogą dokonać ogromnych szkód.

Listę możliwości wirusa podaje PC Format. Znajdziemy na niej m.in. możliwość wysyłania SMS-ów, zbieranie i wysyłanie informacji z telefonu na serwery cyberprzestępców (wśród nich SMS-ów, kontaktów, numerów, plików itp), usuwania wszystkich SMS-ów, a nawet przeprowadzenia ataku DDoS.

Czytaj także: Frog dostał ponad 100 zarzutów. Cztery warszawskie sądy zajmą się sprawą Roberta N.


Jak się obronić przed Android.Wormle.1.origin? Uważać na wiadomości SMS z podejrzanym linkiem. Niestety wirus potrafi rozesłać SMS-y do wszystkich naszych kontaktów, dlatego nadawcą wiadomości może być bezwiednie znajomy. Jak podaje firma Doctor Web SMS-y zostały wysłane do 14 tys. użytkowników z 20 krajów i rozprzestrzeniają się bardzo szybko.

Wirus tworzy na ekranie głównym skrót. Znajdziemy go na liście aplikacji systemowych jako "com.driver.system".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.