Facebook Google+ Twitter

Masz tajemnicę? Podaj ją dalej

  • B P
  • Data dodania: 2011-11-26 14:39

W Wielki Post studenci z krakowskiego Duszpasterstwa Akademickiego "Beczka" zaprosili wiernych z całego kraju do poszczenia w intencji innych osób. Teraz natomiast, z okazji Adwentu, zachęcają do wymiany różańców i wzajemnej modlitwy za siebie.

plakat informacyjny / Fot. DA "Beczka"- Celem akcji jest ożywienie modlitwy Kościoła, który nie jest martwą instytucją, ale wspólnotą ludzi, z ich problemami, troskami i życiowymi radościami, wszystkim tym za co chcemy dziękować i prosić właśnie w modlitwie, szczególnie w okresie Adwentu, radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie - tłumaczy Magdalena Wiśniewska z grupy ewangelizacyjnej Refidim, działającej przy krakowskim klasztorze ojców Dominikanów. - Proponujemy podjęcie realnego działania - modlitwy, której widocznym znakiem jest wymiana różańców - dodaje.

"Zapraszamy do podzielenia się różańcem. Codziennie we wspólnotach, w których żyjemy chcemy się wymieniać różańcami. Na przykład po każdych roratach" - czytamy na stronie krakowskiego Duszpasterstwa Akademickiego "Beczka".

Jak wyjaśnia pani Magdalena: "sensem przekazywania różańca jest powierzenie swojej intencji i przyjęcie intencji drugiego człowieka, najprościej rzecz ujmując, wzajemna modlitwa, która buduje i jednoczy Kościół".

Adwentowa akcja "Podaj mnie dalej" odbywa się po raz drugi. Pomysłodawcy, grupa ewangelizacyjna Refidim, swoją decyzję o kontynuacji ubiegłorocznej akcji uzasadniają docierającymi do nich sygnałami "od środowisk kościelnych, duszpasterstw i parafii, które włączyły się w nią czynnie", a także obserwacją najbliższego otoczenia. Zauważyli bowiem, że wielu wiernych chętnie dołącza się do wymiany różańców i swoich tajemnic.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Anioł Anielski
  • Anioł Anielski
  • 26.11.2011 16:25

Módlta się...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.