Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20039 miejsce

Masz telefon w sieci Play? Uważaj na fałszywe faktury

Sieć Play ostrzega przed fałszywymi wiadomościami e-mail, w których cyberprzestępcy podszywają się pod operatora. Narzędziem ich działania są sfałszowane faktury.

 / Fot. Irita Kirsbluma/(CC BY 2.0)/flickrOperator komórkowy Play poinformował, że oszuści wysyłają faktury z adresu e-mail przypominającego adres operatora. Wiadomości są rozsyłane do zupełnie przypadkowych osób.

Wiadomości e-mail z fałszywymi fakturami są wysyłane w formacie DOC z domeny mojefinanseplay.pl. Z kolei sieć Play wysyła wyłącznie faktury w PDF z adresu awizo@mojefinanseplay.pl. Niestety, i z tym cyberprzestępcy sobie poradzili. Operator na swoim blogu www.blog.play.pl pisze: "Uwaga! Niestety przestępcy wysyłają dziś maile właśnie z takiej domeny (red. awizo@mojefinanseplay.pl). Nie wysyłamy faktur w plikach DOC. Nasza faktura jest plikiem PDF, ale to pewnie też zaraz zostanie skopiowane".

Operator komórkowy Play tak odnosi się do zaistniałej sytuacji: "Jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości, to bardzo proszę koniecznie zadzwońcie do naszej Obsługi Klienta lub sprawdźcie Play24. Można tam sprawdzić, czy dana faktura jest już w naszym systemie. Lepiej spóźnić się z płatnością, ale dokładnie to sprawdzić i nie stracić pieniędzy" - czytamy na rmf24.pl.

Jak rozpoznać prawdziwe e-awizo od Play?

1.Upewnij się, że załączona do e-maila faktura jest widoczna w serwisie Play24

2.Sprawdź numer rachunku bankowego i kwotę do zapłaty – wystarczy wpisać i zatwierdzić na swoim telefonie w Play kod *124#.

3.Wątpliwości można również wyjaśnić telefonicznie, dzwoniąc pod numer *500 dla Klientów Indywidualnych oraz *600 dla Klientów Biznesowych.

4.Play wysyła e-maile z informacją o wystawieniu e-faktury z dwoma załącznikami:
E-faktura w pliku PDF
Certyfikat autentyczności w pliku smime.p7s

Zobacz także: Cyfrowy Polsat zwróci 96 groszy klientom, którzy nie mogli obejrzeć finału mistrzostw świata.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.