Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19641 miejsce

Masz utrudniony dostęp do kultury? To dla ciebie jest projekt Otwarte Drzwi do Kultury

8 listopada ruszył projekt społeczno-edukacyjny Otwarte Drzwi do Kultury skierowany do ludzi, którzy interesują się kulturą, ale mają do niej utrudniony dostęp. Projekt umożliwia uczestnictwo wszystkim, gdyż ma charakter wielopokoleniowy.

Otwarte Drzwi do Kultury / Fot. materiały prasowePilotażowa edycja Otwartych Drzwi do Kultury, zorganizowana pod koniec 2015 roku, uświadomiła nam, jak duże jest zapotrzebowanie na upowszechnianie kultury w mniejszych miejscowościach. W ciągu kilku tygodni odwiedziliśmy 30 miejsc. Doświadczenia z pierwszej edycji pozostawiły nas z olbrzymim niedosytem – mówi Kinga Jakubowska, prezes Fundacji Legalna Kultura.

Nowa edycja projektu Otwarte Drzwi do Kultury odbędzie się od 8 listopada do 15 grudnia, a następnie od 1 lutego do 30 kwietnia. Projekt ruszy w 60 miejscowościach w 3 województwach: podlaskim, warmińsko-mazurskim i mazowieckim (ziemia radomska).

Otwarte Drzwi do Kultury / Fot. materiały prasoweProjekt ma formę kina objazdowego, w którym będzie można zobaczyć wartościowe filmy i spektakle, a potem o nich porozmawiać. Celem Otwartych Drzwi do Kultury jest umożliwienie kontaktu z kulturą ludziom, którzy mają do niej utrudniony dostęp, inspirowanie dzieci i młodzieży do kreatywnego działania, promowanie legalnego korzystania z kultury, budowanie lokalnej wspólnoty odbiorców kultury, uświadamianie zagrożeń w sieci i edukacja filmowa. W spotkaniach wezmą udział ambasadorzy Legalnej Kultury, lokalni artyści, a także twórcy, którzy pochodzą z odwiedzanych regionów i miejscowości.

Każdy z pokazów będzie miał ciąg dalszy - nauczyciele otrzymają scenariusze lekcji nawiązujące do pokazanych dzieł sztuki. Warsztaty dla nauczycieli mają pomóc kształtować wśród młodzieży prawidłowe postawy i zachowania w Internecie.

Otwarte Drzwi do Kultury / Fot. materiały prasoweW ramach projektu organizowane są również warsztaty dla dzieci i młodzieży dotyczące legalnych źródeł kultury, edukacji medialnej i filmowej oraz konkurs na prace plastyczne i konkurs filmowy. Nagrodą główną w konkursie filmowym będzie wyjazd na warsztaty Sławomira Idziaka - Film Spring Open.

Częścią Otwartych Drzwi do Kultury będą również badania dotyczące piractwa, potrzeb korzystania z legalnych źródeł kultury oraz zapotrzebowania na kulturę w cyfrowej rzeczywistości.

Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Więcej informacji, program i repertuary pokazów znajdują się na tej stronie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.