Facebook Google+ Twitter

Maszyniści z zarzutami za wybuch w Białymstoku

Prokuratura rejonowa postawiła zarzut nieumyślnego spowodowania katastrofy dwóm maszynistom obsługującym pociąg spółki Orlen-Koltrans. Obaj przyznali się za winnych poniedziałkowej katastrofie pod Białymstokiem, gdzie doszło do pożaru dwóch towarowych składów.

fot. PAP / Fot. Artur ReszkoMaszynistom grozi od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia. Nie mogą wyjeżdżać z kraju. Ponadto prokuratura zastosowała wobec nich poręczenie majątkowe. Oznacza to, że ich konta zostaną zablokowane - informuje serwis tvn24.pl.

Maszyniści zignorowali opuszczony semafor i pomimo zakazu uderzyli w pociąg PKP Cargo, który miał jechać w stronę stolicy. - Zarzut dotyczy niewłaściwego obserwowania drogi jazdy, niezastosowania się do wskazania semafora, wskazującego zatrzymanie się pociągu. Podejrzani kontynuowali jazdę, czym doprowadzili do zderzenia z prawidłowo poruszającym się pociągiem jadącym z Białegostoku do Warszawy - powiedział szef Prokuratury Rejonowej Białystok-Południe Marek Winnicki.

Do wypadku doszło w poniedziałek rano. W jego wyniku, spłonęło 17 cystern zawierających łatwopalne substancje oraz dwie lokomotywy. Straty w wyniku katastrofy przekraczają kilka mln zł.

Na terenie katastrofy cały czas trwają prace naprawcze, które przede wszystkim mają przywrócić ruch kolejowy chociaż na jednym torze. Przez miejsce katastrofy jeżdżą na co dzień pociągi w kierunku Warszawy i Ełku.

Urząd Marszałkowski w Białymstoku informuje, że na razie pod Białymstokiem funkcjonuje komunikacja zastępcza. Najprawdopodobniej normalny ruch kolejowy zostanie powrócony dopiero na początku następnego tygodnia, po długim weekendzie.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.