Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15309 miejsce

Maszyniści zmierzą się z ekstremalnymi sytuacjami na torach. Powstał polski symulator kolejowy (wideo)

Łódzcy maszyniści będą korzystać z symulatorów kolejowych SIMTRAQ . Te zbudowane na bazie samochodu ciężarowego urządzenia pozwolą symulować ekstremalne sytuacje na torach.

 / Fot. materiały prasoweMaszyniści Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej będą mieli wyjątkową okazję, by jako pierwsi trenować na symulatorach kolejowych Simtraq. Dzięki nim zaznajomią się z ekstremalnymi sytuacjami, jakie mogą ich spotkać na torach. Symulacja obejmuje m.in. wtargnięcie na tory człowieka, wjazd auta, a nawet poślizg i wykolejenie składu.

SIMTRAQ odwzorowuje trasy kolejowe z uwzględnieniem ukształtowania terenu, obiektów, zachowania ludzi i zwierząt. Odtwarzane zostały siły działające na maszynistę w czasie jazdy.

Przyczyną 72,4 proc. wypadków kolejowych jest według Urzędu Transportu Kolejowego pojawienie się na torach ludzi, zwierząt czy maszyn. Symulator ma pomóc maszynistom ćwiczyć reakcję na takie zdarzenia.

Urządzenie wykorzystuje wirtualną rzeczywistość. Powstało z myślą o podniesieniu bezpieczeństwa ruchu kolejowego.

Simtraq został zbudowany na podwoziu samochodu ciężarowego, zatem jest mobilny, co znacznie ułatwia organizację szkoleń. Stworzyła go polska firma QUMAK.

TVN24/x-news

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.