Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23031 miejsce

Maszynista PKP Cargo dostanie nagrodę. Zatrzymanie pociągu pod Babami uzasadnione

18 kwietnia, maszynista PKP Cargo, zatrzymał pociąg, wstrzymując jednocześnie ruch na linii kolejowej między Piotrkowem Trybunalskim a stacją Baby (Łódzkie). Pociągi z różnych kierunków jazdy (osobowe i towarowe), stały cztery godziny w długim korku. Specjaliści oceniają, że decyzja maszynisty była uzasadniona.

 / Fot. Paweł Michalik, GNU1.2W środę, 18 kwietnia, kraj obiegła informacja o zatrzymaniu przez maszynistę pociągu towarowego na dojeździe do stacji Baby, z powodu sprzecznej informacji sygnalizatorów kolejowych. Maszynista, zatrzymując swój pociąg, wstrzymał ruch na linii kolejowej między Piotrkowem Trybunalskim a stacją Baby (Łódzkie). Pociągi z różnych kierunków jazdy (osobowe i towarowe), stały cztery godziny w długim korku.

Specjaliści oceniają, że decyzja maszynisty była uzasadniona i godna pochwały, zwłaszcza po niedawnym tragicznym wypadku pociągów osobowych pod Szczekocinami. Dzisiaj (czwartek, 19 kwietnia) rzecznik spółki kolejowej PKP Cargo poinformował, że prezes firmy przyzna maszyniście nagrodę. O tym, że maszynista powinien być nagrodzony, mówił w mediach również minister transportu, Sławomir Nowak. Wiadomo, że wartość nagrody wyniesie kilka tysięcy złotych brutto. Wniosek już trafił na biurko prezesa.

Przypomnijmy, że maszynista firmy PKP Cargo, prowadząc w środę pociąg towarowy relacji: Kamieniec Ząbkowicki - Sochaczew, na dojeździe do stacji Baby stwierdził "sprzeczne wskazania pomiędzy ostatnim semaforem blokady samoczynnej, który wskazywał, że droga jest wolna oraz semaforem wjazdowym na stację, pokazującym sygnał "wolna droga ze zmniejszoną szybkością" – pisze polskatimes.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

koskos
  • koskos
  • 20.04.2012 21:56

powinno się tego pana ukarać spowodował wielogodzinne opóźnienia pociągów , bo chyba nie zna przepisów e-1 tam jest napisane jak powinien się zachować, urządzenia srk szwankują, lokomotywy szwankują i czasami pracownicy z 30-letnim stażem też szwankują

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oglądałem w wiadomościach tvn24, wzorowy maszynista pociągu towarowego!!. Za taką postawę - nagroda murowana...PKP powinno wyciągnąć z tego wnioski i sprawdzić resztę sygnalizatorów...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.