Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6287 miejsce

Maszyny leśne za dotacje

Już 20 stycznia 2011 Centrum Kształcenia Przedsiębiorców Leśnych będzie szkoliło właścicieli Zakładów Usług Leśnych z możliwości sięgania po środki europejskie na inwestycje w maszyny leśne.

Szkolenie poprowadzi ekspert ds. funduszy unijnych dla leśnictwa i właściciel Leśnego Centrum Doradztwa Europejskiego - Dariusz Rutkowski.

Szkolenie z dotacji unijnych dla firm leśnych to jedno z pierwszych zaplanowanych na 2011 szkoleń z tej tematyki. Szkolenia odbywają się w ramach projektu europejskiego "Rozwój kapitału ludzkiego w firmach leśnych" współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny.

Polskiego ZUL-a przy obecnych niskich stawkach za usługi leśne nie stać na rozwój i inwestycje w nowoczesne technologie. Szansą dla przedsiębiorców są dotacje. Można po nie występować w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych (są to wojewódzkie środki rozdysponowywane przez Urzędy Marszałkowskie, w większości województw w roku 2011 środki zostały już wyczerpane, lub jest bardzo mała alokacja, czyli tym samym duża konkurencja i środki mniej osiągalne). Bardziej dla ludzi są jednak dotacje z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Tu praktycznie każdy dobrze przygotowany wniosek otrzymuje dofinansowanie.

Maksymalna dotacja przy PROW-ie wynosi 300 tys. zł, to mało na zakup nowego forwardera (cena takiej maszyny leśnej to przynajmniej 700 tys. zł), czy harwestera (cena nawet 1 mln zł). Ale i 300 tys. nie spada z nieba. Warto więc się zastanowić nad powiązaniem kredytu bądź leasingu na maszynę leśną z dofinansowaniem z UE.

Więcej informacji o dotacjach dla leśnictwa pod adresem: http://www.lesnedotacje.pl/
Zapraszamy również na stronę CKPL http://www.up.poznan.pl/ckpl/ckpl_sr/index.php

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.