Facebook Google+ Twitter

Maszyny seksu

Ludzie są jak zwierzęta wyzbyte seksualnych hamulców, żyją jak maszyny: Nieważne, z kim, gdzie, byle było. Światem rządzi seks, kolorowe gazety przepełnione pozycjami z Kamasutry.

Nie będę ładnie mówić o miłości, o tym jak bardzo jej potrzebuje, by przetrwać. Wszystko w dzisiejszym świecie burzy moje ideały. Jako mała dziewczynka stworzyłam sobie własną bajkę, którą chciałam przenieść do życia. Niestety życie to nie bajka, ani romantyczny film z happy endem.

Ludzie są jak zwierzęta wyzbyte seksualnych hamulców, żyją jak maszyny: Nie ważne, z kim, gdzie, byle było. Światem rządzi seks, kolorowe gazety przepełnione pozycjami z Kamasutry i tekstów typu: Jeśli nie spróbujesz teraz, rozpadnie ci się małżeństwo, bo się nie przepasujecie w sypialni.

Łóżko jest też najłatwiejszą drogą do zdobycia kariery i pieniędzy. Wszyscy uprawiają seks, a słowo kocham już nic nie znaczy. Zastanawiam się tylko, czy można w życiu kochać kilka razy? Bo w mojej wizji, miłość zdarza się tylko raz na całe życie, aż do grobowej deski. Wiem, to takie nie życiowe, przecież należy spróbować, z każdym, aby wiedzieć, że to ten jedyny. Cholera może ja jestem nienormalna! W dzieciństwie za dużo czytałam "Harlekinów" i oglądałam zbyt wiele filmów o idealnej miłości, która przecież w życiu się nie zdarza.

Zrobiło mi się trochę smutno z tego powodu, ale ja nie przejmuję się chorymi wymysłami, że muszę skakać z łóżka do łóżka, bo przecież współczesny człowiek nie może żyć w czystości do ślubu, to takie nienowoczesne, nie przespać się, z każdym. To wnioski jakie wynoszę po rozmowach z młodymi ludźmi, a w dodatku stwierdzenie starszych doradczyń: Chłopak w młodości musi się wyżyć. Cholera, a dziewczyna nie? Jak panienka sypia, z każdym to dla niektórych: „zdzira, dziwka”, czy jak wy tam jeszcze na taką mówicie „latawica”. A facet to niby kto? Na takiego, to już nikt nic nie powie, bo im to wypada, skakać "z kwiatka na kwiatek", a przecież to dyskryminacja. A więc mężczyzna moim zdaniem też musi mieć szacunek do własnego ciała i to, że "zaliczy", wiele panienek nie powinno być określone ładnie mianem "playboy", lecz na przykład: dziwką męską.

Szczerze wam powiem, nie chciałabym mieć takiego męża, który przed małżeństwem "przeleciał", każdą z osiedla. Sądzę też, że to nie ma różnicy czy to chłopak czy dziewczyna ? Nie zważając na płeć należałoby mieć szacunek do siebie.

Chyba nie byłabym zbyt dobrą doradczynią, jeśli chodzi o związki, zresztą niektórzy podejrzewali mnie o homoseksualizm, co nie jest prawdą, bo póki, co nie mam pociągu do kobiet, a z facetami różnie bywa. Bądź, co bądź, nie potrafię chyba sobie ułożyć życia przez swój życiowy idealizm, bo wiem, że nie byłabym szczęśliwa, i mimo tego, że mama zarzuca mi to, że będę starą panną, jak tak dalej pójdzie, ja nie chcę robić czegoś, co jest niezgodne z moim zasadami. Nie będę się z nikim wiązać, tylko, dlatego by nie być sama. Bo czy nie jest lepsza samotność, od uwięzienia siebie w klatce bez prawdziwych uczuć? Nie można kochać na zawołanie. Niektórzy mówią, że miłość przychodzi z czasem, a moim zdaniem wtedy ona jest złudna i raczej powinna nazywać się przywiązaniem. Może moja bajka nigdy nie będzie mi dana, ale chcę w nią wierzyć. Chcę mieć nadzieję, że w naszym zakłamanym świecie seksualnych maszyn są jeszcze ci, którzy potrafią kochać prawdziwie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (79):

Sortuj komentarze:

Przesadzasz. Przedstawiasz swój, jakby nie patrzeć, skrajny sposób myślenia i przeciwstawiasz mu inny - faktycznie zły, choć ja go uważam za taki z powodów innych niż Ty przedstawiasz w swoim tekście. Dlaczego nie bierzesz pod uwagę tego, że większość ludzi stoi pośrodku tego co tu opisujesz? Że nie każdy prezentuje jedynie słuszne chrześcijańskie wartości?
Ludzie przez tę swoją pogoń za innością od zwierząt zapominają o tym, że biologicznie nie różnimy się od nich ani trochę. Nie twierdzę, że powinniśmy teraz wyjść na ulicę i zacząć się mnożyć, ale przez tę naszą zdolność do abstrakcyjnego myślenia nie dociera do nas, że w gruncie rzeczy wszystko co robimy ma na celu prokreację.
Dorabiamy sobie do tego całą otoczkę zwaną romantyzmem, samorealizacją itp., ale i tak zostanie po nas popół i jeśli nie będziemy przedłużać gatunku, ten wyginie. A instynktem każdego żywego organizmu jest właśnie przedłużanie gatunku.
Jesteśmy ludźmi - bytami, które nie są bogami, choć wielu z nas chciałoby nimi być i rozmnażać się na różne dziwne sposoby żywcem wyciągane z biblii i mitologii. Jesteśmy też na wskroś istotami zwierzęcymi, które nigdy nie wyzbędą się instynktu samozachowawczego. Warto zdać sobie z tego sprawę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Materiał zawiera wiele ogólników i uproszczeń, ale autorka imponuje mi odwagą bycia sobą. To nie jest łatwe, szczególnie jeśli broni się wartości, które nie są akurat modne w naszym kręgu kulturowym. Dlatego ode mnie (+) i życzę konsekwencji i szczęścia w realizacji własnego pomysłu na życie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Masz wiele racji, ale nie każdy jest taki. Ludzie mylą pojecie pożądania z miłością i tu jest problem
Sex jest bardzo ważny w życiu człowieka, można z niego czerpać wiele dobra Poprzez cielesność możemy wyrazić nasze najgłębsze uczucia do drugiej osoby.
Nie można dzielić życia na ciało i ducha. Człowiek jest integralną całością.Bez ducha ciało jest tylko kawałkiem materii, podobną do tej jaką widzimy w sklepie mięsnym kiedy kupujemy kawałek mięsa na pieczeń.Wiem że to fatalnie brzmi-ale czyż nie jest tak? Jest!
Duch, by móc wyrazić siebie potrzebuje wehikułu jakim jest ciało.
Człowiek żyje w ciele i poprzez właśnie ciało może istnieć w świecie materialnym. Może tworzyć, może kochać. To wielki dar i zapewne jest wiele racji w twierdzeniu ze ciało człowieka jest świątynią Boga. I tylko od nas samych zależy jak to ciało wykorzystamy; czy będziemy je szanować czy tez nie.
Ludzie na własne życzenie poniżają się moralnie i fizycznie. Również poprzez niepohamowaną rządzę posiadania. Posiadania pieniędzy, seksu. Dzieje się tak dlatego że nie mają celu w życiu, nie ma w nich pasji , zainteresowań, żyją z dnia na dzień, nie wiedza po co żyją, skąd przychodzą i dokąd zmierzają. Ile osób zastanawia się nad sobą? Ludziom wiele nie potrzeba poza zaspokajaniem podstawowych potrzeb; a ponad to ludzi nie myślą , wolą aby inni za nich to robili co zresztą doskonale wykorzystują media manipulując gustami mas. Zauważ ze media żerują na niskich pobudkach ludzi , gdyż na tym najszybciej się zarabia. A że są opiniotwórcze to krąg się zamyka.
Wielu ludzi kieruje się właśnie trendami i opiniami wyrażanymi w mediach. Zauważ ze media potrafią wykreować na gwiazdę największego przygłupa - często ordynarnego -, którego potem masy uwielbiają....(nie wiem co jest interesującego w tym czy Gosia A. ma dziś majtki czy też nie ma.)
To dotyczy również zachowań związanych ze sferą sexu. Trend jest taki aby być cool i na luzie-cokolwiek to oznacza:) Jak widzisz to "luz" mylony jest często z prostactwem i bylejakością.
Raz jeszcze powtórzę: seks jest bardzo ważny, gdyż można z niego czerpać wiele dobra i można wiele okazać dobrego ukochanej osobie.
Może być wyrazem najpiękniejszych uczuć, jak wyrazem potęgi słońca jest jego blask:)
Gest, dotyk, ciepło dłoni aż w końcu zbliżenie -to jest piękne
Kiedy miłość traktujemy instrumentalnie sprowadzając do poziomu potrzeby fizjologicznej wtedy staje się to brzydkie. Bo co jest ładnego w mężczyźnie kiedy wyraża się poprzez własny rozporek a w kobiecie gdy własne wnętrze zamienia w kubeł na odpady?
Smutne ale prawdziwe. Nie należy się jednak przejmować , gdyż na Ziemi zawsze żyła tylko garstka ludzi , którzy więcej rozumieli od pozostałych. Sól ziemi:) Pozdrawiam serdecznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"...w mojej wizji, miłość zdarza się tylko raz na całe życie, aż do grobowej deski..." ściema, prowokacja, chęć zwrócenia na siebie uwagi.. ale Malwino.. ludzie tutaj nie są głupi jak widzisz. Następnym razem jak będziesz miała zły dzień to się po prostu upij ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

uzasadnienie powyżej

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Ludzie są jak zwierzęta" - zabrakło słowa NIEKTÓRZY. Zresztą w wielu miejscach.

"Łóżko jest też najłatwiejszą drogą do zdobycia kariery i pieniędzy" - wybacz, ale masz chore pojęcie o życiu.


"Wszyscy uprawiają seks, a słowo kocham już nic nie znaczy" - to jakieś objawienie, czy Twój pogląd? Osobiście współczuję Ci. Większej bzdury w życiu nie słyszałem. W jakim kręgu Ty się obracasz?

Cały tekst to postawienie patologii w centrum. Masz rację, że takie sytuacje się zdarzają. Nie masz racji, że to norma. Życzę więcej optymizmu w życiu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Karenin: "Na stacji kolejowej w Bytomiu dzieją się dziejby rozgłośne. Kopulacje przeniosły sie za tory, gdzie płynie kanał, niegdyś rzeczka, bytomka"


Co ty bzdurzysz...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja oceniam styl, intencje były szczytne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja dam plus, bo rozumiem jakie były intencje autorki tekstu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.01.2008 22:07

ps. do Grzegorza - człowiek jest zwierzęciem jeśli sobie folguje. Bo tak naprawdę to powinien być człowiekiem.

Jeśli wierzyć Darwinowi to człowiek jest zwierzęciem posiadającym rozum - a więc opisać go wyłącznie językiem biologii niepodobna!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.