Facebook Google+ Twitter

Matematycy z całej Polski spotkają się w Krakowie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-02-10 11:07

W Krakowie rusza XXI Krajowa Konferencja Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. Spotkanie matematyków z całej Polski będzie odbywać się pod hasłem "Zdolny matematycznie - twórczy w życiu".

Podczas warsztatów i wykładów będę omawiane m.in. zagadnienia związanie z zastosowaniem nowych technologii w edukacji oraz kreatywnym metodom nauczania. Prelegenci będą mówić m.in. o matematycznych inspiracjach fotografią czy lekcjach w wykorzystaniem tablicy interaktywnej i iPada.

Tegoroczna konferencja jest kontynuacją cyklu corocznych spotkań nauczycieli matematyki z całego kraju. W Krakowie, w ciągu 4 dni odbędzie się blisko 200 warsztatów i wykładów autorskich, których cześć została poświęcona tematom związanymi z nowoczesnymi metodami nauczania matematyki.

Jednym z prelegentów będzie dr Agnieszka Herma, która poprowadzi wykład pt. "Matematyka inspirowana fotografią". Z kolei Monika Janus zaprezentuje możliwości i skuteczność nauczania przy pomocy kalkulatora w szkole podstawowej i gimnazjum.

Wykładowcy będą również udowadniać, że gry dydaktyczne, zabawy matematyczne z dominem czy te przy pomocy origami, pomagają w nauce i zrozumieniu zagadnień matematycznych.

- W tym roku chcieliśmy pokazać, że matematyka może bawić i angażować zarówno uczniów jak i nauczycieli - mówi Piotr Tomczak z firmy Casio. - Pod kątem edukacyjnym, matematyka jest bardzo uniwersalną nauką, ponieważ by jej uczyć możemy stosować najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne jak tablice interaktywne, kalkulatory graficzne czy iPady, z drugiej strony czasami wystarczy sięgnąć po proste gry i zabawy, które wymagają np. tylko kartki papieru i ołówka. Najważniejsze, to utrzymać zainteresowanie słuchaczy - dodaje Tomczak.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.