Facebook Google+ Twitter

Matematyczna męka! Matura 2010!

Maturzyści właśnie skończyli pisać maturę podstawową z matematyki. Można by powiedzieć, że już po wszystkim i po strachu... Jak się okazuje nie dla wszystkich. Dla tych, którzy zdecydowali się pisać maturę rozszerzoną to tylko rozgrzewka!

Matematyczny maraton / Fot. PAP/Grzegorz Jakubowski / Fot. Dawid SobolewskiEgzamin na poziomie podstawowym rozpoczął się o godzinie 9 i ma trwać 170 minut. Prawie 3 godziny na rozwiązanie około 30 zadań - koszmar. Na szczęście zaraz będzie po wszystkim...

Jednak, jak się okazuje, nie dla wszystkich. Osoby, które zdecydowały się na arkusz rozszerzony mają zapewnioną dawkę podwójnego stresu. Dlaczego? Nie dość, że musieli pisać arkusz podstawowy, to po dwugodzinnym odpoczynku, o godzinie 14 znów zasiadają do rozwiązywania kolejnej serii zadań.

Tym razem trudniejszych, z poziomu rozszerzonego. To, co dla większości maturzystów było koszmarem sennym, dla nich jest tylko rozgrzewką. Co ciekawe, przerwa jaką ministerstwo obdarzyło maturzystów pomiędzy poszczególnymi poziomami, nie jest czymś budzącym wielki entuzjazm.

Abiturienci z warszawskiego liceum Władysława IV twierdzą, że jest ona bardziej wyczerpująca i strasznie wybija z rytmu - czyli nie spełnia swojej funkcji.


Znamy tematy z języka polskiego! Zobaczcie, z czym musieli dzisiaj zmierzyć się maturzyściZobacz arkusz maturalny z języka polskiego. Poziom podstawowyMaturzysto, napisałeś dzisiaj egzamin na poziomie podstawowym? Sprawdź odpowiedzi! W24 rozwiązały maturęCo mówią po maturze? Łatwa! Trudna! Ty też dodaj swoją opinięO godzinie 14 maturzyści napiszą egzamin z języka polskiego na poziomie rozszerzonym. Czego się spodziewają?Trzymamy za Was kciuki w tym matematycznym maratonie!

Rozwiązania zadań z matematyki - poziom podstawowy
Terminarz matur. Dzień po dniu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.