Facebook Google+ Twitter

Matematyczne Asy PIK poszukiwane

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-11-17 11:26

16 listopada ruszyła XIII edycja Powszechnego Internetowego Konkursu, skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych - głównie z klas maturalnych.

Jego celem jest promocja młodych matematycznych talentów z całej Polski. Najlepsi będą mieli zagwarantowany wolny wstęp na wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

W konkursie Politechniki Warszawskiej może wziąć udział każdy, kto posiada dostęp do Internetu. Zmagania składają się z trzech etapów rozgrywanych przez internet oraz finału na Politechnice Warszawskiej.

Powszechny Internetowy Konkurs jest przykładem wykorzystania sieci
jako środka komunikacji, który pomaga w upowszechnianiu się wiedzy matematycznej. Jednocześnie poprzez swoją formułę jest on szansą dla młodzieży z małych miejscowości, szczególnie uczniów niepełnosprawnych – mówi Piotr Tomczak z firmy Casio. Dotychczasowe XII edycji, pokazało, że udział w matematycznych zmaganiach może realnie pomóc w przygotowaniach do matury, a także pozwala sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę z konkurentami z całego kraju – dodaje Tomczak.

W I i II etapie uczestnicy otrzymują serię indywidualnych zadań wylosowanych przez system komputerowy. Zadania te pochodzą ze specjalnej bazy, która zawiera 3000 pytań i stale są uzupełniane przez zespół matematyków uczelni. Co ważne, w przypadku niepowodzenia, każdy może zacząć zabawę od początku, ponieważ w konkursie można wziąć udział dowolną liczbę razy, w dowolnym terminie jego trwania.

III etap jest rozgrywany korespondencyjnie, uczestnik po wylosowaniu zestawu 10 zadań, przesyła je wraz z rozwiązaniami tradycyjną pocztą na adres organizatora. Do finału, który odbędzie się 14 kwietnia 2012 r. w Warszawie, przechodzi 150 najlepszych zawodników z całej Polski.

Laureaci tegorocznej edycji poza nagrodami rzeczowymi, będą mieli zagwarantowany wolny wstęp na Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej (5 osób na kierunek Informatyka i 15 na kierunek Matematyka).

Zwycięzców poznamy 24 kwietnia 2012 roku. Więcej informacji na: www.sigma.mini.pw.edu.pl

Szymon BryłaDo Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.