Facebook Google+ Twitter

Matematyczne Asy PIK wyłonione

Poznaliśmy laureatów XIII edycji matematycznego Powszechnego Internetowego Konkursu dla Uczniów Szkół Średnich. Spośród 6 tys. uczestników z całej Polski, najlepszy okazał się Mateusz Bąkała z Puław.

Kolejne miejsca zajęli: Łukasz Ławniczak z Chorzowa i Maciej Olejnik z Warszawy.

Konkurs organizowany przez Politechnikę Warszawską od 1999 roku przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i średnich. Jego celem jest promocja młodych, utalentowanych matematycznie młodych ludzi z całej Polski.

"To unikatowe przedsięwzięcie skierowane jest przede wszystkim do uczniów z miejscowości odległych od dużych ośrodków" - mówi Piotr Tomczak z firmy Casio. "Co ważne udział w tej rywalizacji może pomóc w przygotowaniach do matury, a także zachęcić do studiowania kierunków ścisłych" - dodaje Tomczak.

W XIII edycji wzięli udział uczniowie ze 180 miejscowości z całego kraju. Najlepszych 153 podczas finału 14 kwietnia musiało zmierzyć się z 5 zadaniami, które pozwalają „wyłowić” uczniów obdarzonych prawdziwym talentem matematycznym. Zadania te są losowane ze specjalnej bazy opracowanej i stale uzupełnianej przez zespół matematyków z Politechniki Warszawskiej we współpracy z nauczycielami szkół średnich. Nie są to typowe zadania szkolne. Ich poziom trudności wzrasta wraz z etapem, a rozwiązania często wymagają niestandardowego wieloetapowego rozumowania oraz umiejętności twórczego myślenia.

Zwycięzca tegorocznej edycji i jego nauczyciel otrzymają sprzęt komputerowy ufundowany przez rektora Politechniki Warszawskiej. Laureaci XIII edycji ponad to będą mieli zagwarantowany wolny wstęp na Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych.

Fundatorami nagród są: Fundacja Rodzin Maciejko, Wydawnictwo Naukowe PWN oraz firma Casio.

Więcej informacji na: www.sigma.mini.pw.edu.pl

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.