Facebook Google+ Twitter

Matematyczni NOMADzi we Wrocławiu

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-02-23 12:34

25 lutego rozpoczyna się pierwszy etap Niezależnych Ogólnopolskich Mistrzostw w Analizie Danych. Zawodnicy za pomocą samodzielnie napisanych programów będę rozwiązywać problemy matematyczne, z którymi spotykamy się w normalnym życiu.

 / Fot. mat.OrganizatoraOrganizatorem zawodów jest Koło Naukowe Gauss Politechniki Wrocławskiej.

Niezależne Ogólnopolskie Mistrzostwa w Analizie Danych (NOMAD), jako pierwsze w Polsce są okazją do zademonstrowania umiejętności i rozwiązywania zadań w dziedzinie analizy danych.

Chcemy zainteresować młodszych uczestników zawodów tą ciekawą i praktyczną dziedziną matematyczną, jaką jest statystyka - piszą na swojej stronie organizatorzy mistrzostw z Koła Naukowego Gauss.

W zawodach mogą wziąć udział zespoły składające się maksymalnie z trzech osób w dwóch kategoriach wiekowych: licealiści (w tym także uczniowie szkół ponadgimnazjalnych) oraz studenci.

Podczas pierwszego etapu, który odbędzie się 25 lutego, zawodnicy w ciągu pięciu godzin muszą rozwiązać pięć zadań i za pośrednictwem internetu przesłać odpowiedzi do komitetu sędziowskiego. Do ścisłego finału, który zostanie rozegrany 10 marca na Politechnice Wrocławskiej, przejdzie dziesięć najlepszych drużyn.

W finale zespoły będą miały do dyspozycji zestawy komputerowe, pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego Linux, wyposażone w pakiety SAS Analytics Pro, R i Octave oraz języki C/C++, Pascal, Python i Mono Basic wraz z bibliotekami.

- Fakt, iż zadania opierają się na rzeczywistych problemach i wymagają pracy zespołowej, sprawia, że to jedne z najtrudniejszych, a jednocześnie najciekawszych zawodów matematycznych, które prezentują także praktyczne oblicze matematyki – mówi Piotr Tomczak z firmy Casio.

Drużyny mogą się rejestrować do piątku 24 lutego na stronie: www.nomad.im.pwr.wroc.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

nuda
  • nuda
  • 23.02.2012 13:09

Szkoda, że rozwiązywać będą tylko narzucone zadania, a nie będą tworzyć własnych projektów. Pewnie byłoby to o wiele ciekawsze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.