Facebook Google+ Twitter

Matematyka kręci internautów

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-11-15 16:17

Polska matematyka zdobywa Internet. Filmy III edycji konkursu „Matma mnie kręci” w ciągu tygodnia obejrzało ponad 300 tys. internautów, natomiast profil „Kalkulatory” na YouTube,stał się ponadto najpopularniejszym polskim kanałem na świecie

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/Category:MathematicsCotygodniowy ranking najpopularniejszych filmów i kanałów portalu YouTube pokazał, że w Polsce największą popularnością cieszy się matematyka i filmy konkursu „Matma mnie kręci”. W tydzień od rozpoczęcia głosowania Internautów materiały obejrzało ponad 300 tys. osób. Profil „Kalkulatory” wyprzedził m.in. kanały Netii, 4funTV oraz EkstraklasaTV.

Cieszy, że matematyka coraz bardziej zaczyna kojarzyć się młodym ludziom z nowoczesnością, kreatywnością i co było dotychczas trudne do wyobrażenia – z dobrą zabawą. Filmy tej edycji, jak i dwóch poprzednich, pokazują, że podejście do tej nauki zaczyna się zmieniać na lepsze. Wynik na YouTube jest tego najlepszym dowodem. Nasz kanał zajmuje obecnie 52 miejsce na świecie w tygodniowym rankingu kanałów Reżyserskich oraz 2 miejsce w kategorii kanałów Edukacyjnych na świecie i mamy nadzieję, że z dalszą pomocą Internautów, matematyka w polskim wydaniu znajdzie się jeszcze wyżej w światowym rankingu – komentuje Piotr Tomczak z firmy Casio, pomysłodawca konkursu.

Zadaniem uczestników ogólnopolskiego konkursu „Matma mnie kreci” jest przygotowanie dowolną techniką, krótkiego filmu promującego królową nauk. Zwycięzca otrzyma nagrodę w postaci 10 tys. złotych. Na najlepsze filmy można głosować do końca listopada pod adresem www.youtube.com/Kalkulatory.

Ideą funkcjonowania firmy Casio na rynku jest aktywny udział w życiu społeczeństwa głównie poprzez wspieranie badań edukacyjnych w zakresie stosowania nowych technologii w nauczaniu.
Na przestrzeni ponad 41 lat obecności na światowym rynku elektroniki użytkowej, firma sprzedała ponad miliard kalkulatorów na całym świecie. Dystrybutorem kalkulatorów Casio na Polskę jest firma ZIBI S.A.


Szymon Bryła
Materiał publikowany na www.edulandia.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.