Facebook Google+ Twitter

Matematyka kręci sztuką

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-12-22 13:13

Matematyka jako pośrednik między duchem a materią, szczurzy pasjonat matmy i matematyczne dylematy, to scenariusze tegorocznych zwycięzców ogólnopolskiego konkursu filmowego „Matma mnie kręci IV”.

Matematyka jako pośrednik między duchem a materią, szczurzy pasjonat matmy i matematyczne dylematy, to scenariusze tegorocznych zwycięzców ogólnopolskiego konkursu filmowego „Matma mnie kręci IV”.

Sześcioosobowe jury spośród finałowych prac wybrało film, który w najlepszy sposób promuje matematykę. Zwycięzcą IV edycji „Matma mnie Kręci” został „Między duchem a materią pośredniczy matematyka” w reżyserii Grzegorza Myjkowskiego z Gdańska.

Jurorzy docenili pomysł i zaangażowanie oraz sposób, w jaki twórca przedstawił ciekawą historię w niespełna półtorej minuty. Film Myjkowskiego to muzyczna opowieść o tym, jak matematyka opisuje takie zjawiska: jak „harmonia” i „melodia” w muzyce, „proporcja” w fotografii czy „wizja” w malarstwie. Całość dopełnia autorska oprawa muzyczna, prosty, a jednocześnie kreatywny montaż oraz ciekawe zdjęcia.

- Po zeszłorocznym triumfie „Sofizmatu” możemy powiedzieć, że muzyka i matematyka znowu górą – mówi Piotr Tomczak pomysłodawca konkursu z firmy Casio. Jak widać, matma rzeczywiście bardzo dobrze współgra z filmem, co udowadniają wszystkie nadesłane filmy i zainteresowanie internautów. Co rok twórcy zaskakują nas coraz bardziej, czego dowodem jest choćby historia dwóch szczurów – dodaje Tomczak.

To właśnie dwa urocze gryzonie dyskutujące o wyższości matematyki nad jedzeniem w filmie „Wielomiany i czekolada” przyniosły reżyserowi Maciejowi Chłopickiemu drugie miejsce w konkursie.

Miejsce na podium tegorocznych laureatów zdobył także Tomasz Wiśniewski z Elbląga i jego film „Matma mnie kręci”, zawierający ciekawe elementy sondy ulicznej, w której aktorzy pytają napotkanych ludzi o ich stosunek do matematyki kiedyś i dziś.

Laureat tegorocznej edycji otrzyma nagrodę główną w postaci 10 tys. złotych, dwa pozostałe miejsca - aparat fotograficzny Casio Exilim FH25 i kalkulator graficzny Casio ClassPad. Dodatkowo wskazany przez laureata pedagog otrzyma „Nagrodę Mistrza” czyli projektor multimedialny oraz kalkulator graficzny.

Więcej informacji o konkursie oraz zwycięskie filmy można znaleźć na stronie: www.kalkulatory.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.