Facebook Google+ Twitter

Matematyka zakręciła internautami

Zakończył się internetowy etap głosowania w trzeciej edycji konkursu „Matma mnie kręci”. Wytypowane filmy zostaną poddane ocenie jury i w połowie miesiąca poznamy laureatów tegorocznej edycji. Zwycięzca otrzyma nagrodę - 10 tysięcy złotych.

Idea konkursu „Matma mnie kręci” jest bardzo prosta – w krótkim, maksymalnie trzyminutowym filmie należy w atrakcyjnej formie przedstawić matematykę.

Jak pokazała tegoroczna edycja, przesłane prace mogą przybrać dowolny kształt - od opowieści o matematycznym superbohaterze, przez film utrzymany w konwencji horroru, a na przedstawieniu nauki jako doskonałego afrodyzjaku kończąc. Trzydzieści filmów, które zdobyło uznanie internautów, zostanie poddane ocenie jury. W jego skład, oprócz matematyków i laureata pierwszej edycji konkursu, wejdzie także prorektor Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, Stefan Czyżewski. Ogłoszenie wyników nastąpi w połowie grudnia.

"Na początku listopada okazało się, że kanał, na którym można oglądać filmy przesyłane na „Matma mnie kręci”, jest najpopularniejszym edukacyjnym kanałem na świecie wg. rankingu portalu YouTube a także prowadzi w rankingu polskich kanałów. Na dzień dzisiejszy zanotowaliśmy ponad 830 tysięcy wyświetleń, co uważamy za bardzo duży sukces w kontekście promocji Królowej Nauk" - mówi Piotr Tomczak z firmy Casio. "Ponadto, obserwując ogromne zaangażowanie twórców, a także ich nie znającą granic kreatywność, możemy śmiało powiedzieć, że matematyka rzeczywiście kręci młodych ludzi" - dodaje Tomczak.

Więcej informacji na temat konkursu „Matma mnie kręci” można znaleźć na stronie: www.kalkulatory.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.