Facebook Google+ Twitter

Matematyka zawładnie Centrum Hewelianum. Noc Matematyki i Dzień liczby Pi w najbliższy weekend

Już w najbliższy weekend gdańskie Centrum Hewelianum opanuje „królowa nauk”, która na jedną noc i jeden dzień zawładnie gdańskim centrum nauki, a wszystko to w ramach atrakcji Nocy Matematyki i Dnia liczby Pi.

 / Fot. materiały prasoweNOC MATEMATYKI to projekt oparty na grach logicznych i strategicznych, którego pomysłodawcą jest Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Krakowie - Pan Sławomir Nosek. Centrum Hewelianum po raz pierwszy przyłączyło się do tej inicjatywy z zamierzeniem przeszczepienia małopolskiego pomysłu do Gdańska!

Pod ogólnym hasłem „Królowa nie chce spać!” gdańskie centrum nauki zaprosi gości na kolorowe gry logiczne i strategiczne oraz nocne łamigłówki. Będzie też okazja, aby spróbować swoich sił w układaniu kostki Rubika, a pomagać w tym będzie rekordzistka świata w układaniu klasycznej kostki Rubika - Kalina Brzezińska.

Z kolei dzień później - 14 marca - Centrum Hewelianum kolejny rok z rzędu zaprasza na huczne świętowanie urodziny liczby Pi! Budowanie geodezyjnej kopuły, certyfikaty Pi-specjalisty, warsztaty kryptologiczne, multimedialny kącik i zabawa na
interaktywnych wystawach - to tylko część atrakcji, które przygotowane zostały wspólnie z Gdańskim Wydawnictwem Oświatowym na DZIEŃ LICZBY PI! Wstęp na atrakcje NOCY MATEMATYKI i DNIA LICZBY PI jest bezpłatny.

NOC MATEMATYKI - 13 marca, 19:00 - 23:00:

- 19:00, 20:00, 21:00, 22:00 - Warsztaty układania kostki Rubika, z udziałem rekordzistki świata - Kaliny Brzezińskiej!
- 19:00-23:00 - Gry logiczne.
- 19:00-23:00 - Zabawy z liczbami.
- 19:00-23:00 - Certyfikaty Pi-specjalisty.
- 19:00-23:00 - Interaktywna wystawa „Łamigłówka”.
- 19:30, 21:00 - Warsztaty dla najmłodszych w Laboratorium Pana Kleksa.

Na warsztaty w Laboratorium Pana Kleksa Centrum Hewelianum zaprasza dzieci, do 9 roku życia, wraz z opiekunami. Liczba miejsc ograniczona. O udziale decyduje kolejność odbioru darmowych wejściówek w recepcji Koszar Schronowych (w dniu imprezy od godziny 19:00). Atrakcje Nocy Matematyki odbywać się będą w budynkach przy głównym placu fortu
(majdanie).

DZIEŃ LICZBY PI - 14 marca, 10:00 - 16:00:

- 11:00-13:30 - Budowanie kopuły geodezyjnej - będzie okazja, aby wcielić się w rolę architektów i konstruktorów.
- 10:00-16:00 - Matematyczne planszówki - będzie można odkryć, jak bardzo matematyka przydaje się w życiu codziennym.
- 10:00-16:00 - Kącik multimedialny - nadarzy się okazja na zagranie w gry logiczne i wciągające programy, które uczą poprzez zabawę. Wstęp na atrakcje jest wolny, o wstępie decyduje kolejność przybycia.
- 11:30 - Warsztaty kryptologiczne „Jak łamać szyfry?” dla uczniów gimnazjów i liceów - będzie można poznać tajemnice łamania szyfrów.
0 13:30 - Warsztaty „Zrobię, zrozumiem, zapamiętam” dla dzieci z klas 1–3 SP oraz ich rodziców - będzie można dowiedzieć się, jak efektywnie rozwijać umiejętności matematyczne.

Zgłoszenia na warsztaty „Zrobię, zrozumiem, zapamiętam” (dziecko z rodzicem) i „Jak łamać szyfry?” prosimy przesyłać na adres mailowy: ipalasz@gwo.pl. W zgłoszeniu podajemy imię i nazwisko oraz tytuł warsztatów. Prosimy zwracać
uwagę na wiek odbiorców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Matematyka to nie wszystko, ale wszystko to matematyka.
Zapisz się na prywatne lekcje matematyki <a href="http://www.arturwrobel.com">korepetycje z matematyki</a> .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.