Facebook Google+ Twitter

"Materialista" Anne Holt

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-09-27 12:52

Czwarta część znakomitego kryminalnego cyklu z parą Inger Johanne Vik i Yngvarem Stubø w rolach głównych

 / Fot. Prószyński i S-kaGrudzień 2008. W ostatnią niedzielę adwentu w centrum Oslo morze wyrzuca na brzeg niezidentyfikowane zwłoki. W Wigilię na pustej ulicy w Bergen od ciosów zadanych nożem ginie pani biskup. Ta śmierć wywołuje ogromne poruszenie. Komisarz Yngvar Stubø z Centrali Policji Kryminalnej pomaga miejscowej policji w trudnym śledztwie. Dochodzi do wniosku, że aby znaleźć sprawcę zbrodni, musi poznać odpowiedź na jedno jedyne pytanie: dlaczego sześćdziesięciodwuletnia kobieta, szanowana i powszechnie lubiana biskup Kościoła Norweskiego włóczy się po ulicach w świętą noc?

Kryminolog Inger Johanne Vik dostrzega związek miedzy tymi dwoma zabójstwami i kolejnymi tajemniczymi zgonami. Nie wyklucza następnych ofiar.

Materialista pokazuje, do czego może doprowadzić nienawiść w świecie, w którym następuje coraz większa polaryzacja między ludźmi, religiami i strukturami politycznymi. To również historia o tym, jak daleko jesteśmy w stanie się posunąć, by chronić swoją własność.

Anne Holt ukończyła prawo na Uniwersytecie w Oslo. Pracowała jako dziennikarka w telewizji, młodszy prokurator policji w Oslo, a następnie prowadziła własną praktykę adwokacką. W latach 1996–97 była ministrem sprawiedliwości w Norwegii. Jako pisarka zadebiutowała w roku 1993. W swoim dorobku ma 16 książek, a jej powieści kryminalne cieszą się ogromną popularnością wśród czytelników na całym świecie.

Materialista to trzymający w napięciu kryminał o niezwykle wartkiej akcji, wzbogacony zeznaniami, które naprawdę robią wrażenie. Ta książka to jedna z najlepszych powieści kryminalnych autorstwa Anne Holt.
„Aftenposten”

Dzięki tej powieści macie szansę przeżyć przyjemność czytelniczą najwyższej próby. To kryminał pełen zgrabnych przejść pomiędzy interesującymi wątkami.
„Verdens Gang”

Materialista to powieść pełna zaskakujących zwrotów akcji. Autorka wyjątkowo zgrabnie prowadzi wątek główny i tworzy wiarygodne, realistyczne dialogi.
„Dagens Næringsliv”

Anne Holt
"Materialista"
Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Hola Ant
  • Hola Ant
  • 13.10.2011 10:01

Książka napisana dobrym, literackim językiem. Ogólnie dobra - nie tylko jako kryminał, ale też jako powieść społeczna. Autorka barwnie, po reportersku opisuje różne ludzkie słabości kac, objadanie się itp. Przesłanie książki też jest pozytywne : nieważna płeć - ważna miłość. I jeszcze ostrzeżenie przed fanatyzmem, nienawiścią.
To moja druga książka tej autorki, przedtem czytałam "To co moje" . Na pewno poszukam kolejnej

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.